Sjajni Duvnjak vodio Kiel do pobjede, Cindrić vrlo dobar u slavlju u Veszpremu

Branimir Korać • petak, 05.02.2021.

U četvrtak su na rasporedu bili zaostali susreti u Ligi prvaka rukometaša, a posebno raspoložen od hrvatskih igrača bio je Domagoj Duvnjak...

Oslabljeni Vardar nije uspio doći do bodova na gostovanju kod Porta. Portugalci su slavili 27:24 u susretu u kojem su gosti sjajno krenuli, poveli 5:1, ali Porto se oporavio i preuzeo kontrolu.

U 38. minuti Porto je golom Dioga Branquinha poveo 19:14 da bi deset minuta kasnije Timur Dibirov približio Vardar na malih 21:20. Porto ipak nije dopustio potpuni oporavak i odnosi pobjedu.

Branquinho je na kraju imao sedam golova, Daymaro Salina šest, a Miguel Martins pet. Kod Vardara Dibirov je zabio devet golova, Lovro Jotić pet, a Ivan Čupić jedan pogodak.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za mjesto u drugom krugu, upisalo je Celje koje je u gostima slavilo protiv Nantesa 30:28. Celjani su tako stigli do druge pobjede koliko ima i Nantes, a Zagreb je i dalje na dnu te skupine bez bodova.

Minutu i pol prije kraja susreta Nantes je imao napad za poravnanje, ali nije zabio Aymeric Minne da bi na drugoj strani precizan bio Domen Novak što je bio kraj za domaćina.

Kod Celja Žiga Mlakar zabio je osam golova, a po pet su dodali Tilen Kodrin i Kristjan Horžen. Josip Šarac postigao je dva gola, a Veron Načinović jedan. Miljan Vujović skupio je 14 obrana. Kod domaćina David Balaguer zabio je deset golova, a po pet su dodali Valero Rivera i Minne.

Barcelona je bez prvog trenera i niza igrača gostovala kod Veszprema i upisala pobjedu 37:34. Domaćin je donekle računao na te izostanke kod gostiju i vjerovao u pobjedu, ali susret je protekao u dominaciji Barce.

Predvodili su je Aleix Gomez s deset golova, Jure Dolenec sa sedam golova te s po pet Luka Cindrić i Aron Palmarsson. Gonzalo Perez de Vargas skupio je 16 obrana. Kod Veszprema po šest golova zabili su Dejan Manaskov i Jorge Maqueda, a Vuko Borozan dodao je pet golova. Manuel Štrlek bio je jednom strijelac.

Kiel je lakoćom svladao Motor uz sjajan nastup Domagoja Duvnjaka. Duvnjak je već u prvih 14 minuta postigao šest golova, a do kraja susreta došao je do brojke od osam golova. Pratio ga je s pet golova Steffen Weinhold, a Dario Quenstedt je skupio 14 obrana.

Kod Motora pet golova upisao je Artem Kozakevič, a Ivan Maroz zaustavio se na 13 obrana.

Flensburg je oslabljen doputovao u Bjelorusiju gdje je gostovao kod Meškova i svejedno slavio 28:26. Gosti su doputovali sa svega 13 igrača, ali su u zadnjih 15 minuta izvukli pobjedu. U 43. minuti Meškov je vodio 23:21 nakon čega je uslijedila 6:1 serija Flensburga koja je prelomila dvoboj.

Devet golova postigao je Goran Johannessen, pet Magnus Rod, a Torbjorn Bergerud skupio je 11 obrana. Kod Meškova po pet golova postigli su Marko Panić, Mikita Vailupov i Vladimir Vranješ. Sandro Obranović zabio je jedan gol, a Ivan Pešić skupio je 11 obrana.