Atalanta ispustila tri gola prednosti, Erlićev prvijenac u Serie A u pobjedi Spezije kod Sassuola

Branimir Korać • subota, 06.02.2021.

U dva poslijepodnevna susreta u Serie A nije nedostajalo uzbuđenja. Atalanta i Sassuolo upisali su kiks...

Atalanta je imala tri boda u rukama, ali uspjela ih je prosuti remiziravši kod kuće protiv Torina 3:3. Već nakon 21 minute igra vodila je 3:0, sve je govorilo kako bi se Torino mogao loše provesti u ovom meču, ali na kraju se nekako spasio i izvukao remi.

Već u 14. minuti Atalanta je stigla do vodstva preko Josipa Iličića čiji je gol prvotno poništen zbog zaleđa, ali nakon intervencije VAR-a utvrđeno je kako je Nicols Nkoulou bio u liniji s Iličićem.

Tu je krenuo pad Torina, u 19. minuti pogodio je Robin Gosens,a dvije minute kasnije i Luis Muriel.

Za povratak Torina zaslužna je završnica prvog dijela. U samo pet minuta Torino zabija dva gola, Andrea Belotti i Bremer smanjili su na 3:2 i vratili goste u utakmicu.

U 84. minuti gosti su dovršili povratak. Simone Verdi je ubacio, a Federico Bonazzoli izjednačio je na 3:3.

Odmah je u igru ušao Mario Pašalić, ali niti on nije uspio ništa promijeniti, Torino je uzeo ogroman bod.

Sassuolo je u krizi, a potvrdila je to i Spezia koja ga je svladala u gostima s 2:1. Svoj prvijenac u Serie A postigao je hrvatski internacionalac Martin Erlić.

Sassuolo je poveo u 25. minuti golom Francesca Caputa, ali u 39. minuti Erlić nakon ubačaja iz kornera glavom pogađa u sam kut za 1:1.

U 78. minuti još jedan korner, ovaj put Ismajli je u skoku i puca glavom, a njegov udarac Gyasi tek lagano skreće u mrežu za pobjedu gostiju kod kojih je Erlić igrao svih 90 minuta.