Obje Borussije upisale kikseve, Wolfsburg u sjajnoj formi

Branimir Korać • subota, 06.02.2021.

U 20. kolu Bundeslige poraz su upisale i Borussia iz Dortmunda i ona iz Mönchengladbacha. Zato kiksali nisu RB Leipzig i Wolfsburg...

Wolfsburg je potvrdio sjajnu formu pobjedom u gostima kod Augsburga 2:0. Gosti su zasluženo slavili, a osim dva postignuta priznata gola, imali su još dva koja nisu priznata zbog zaleđa provjere.

One priznate zabili su Wout Weghorst i Bote Baku za očekivanu pobjedu protiv Augsburga. Josip Brekalo ušao je u igru u 78. minuti umjesto Renata Steffena.

Još lakši posao imao je Leipzig koji je pregazio Schalke s 3:0, a domaćin je mogao još teže stradati. Nordi Mukiele načeo je mrežu fenjeraša, a onda su ga u drugom dijelu dotukli Marcel Sabitzer i Willi Orban.

Köln bježi iz društva najugroženijih i to još pobjedom protiv momčadi koja se bori za Ligu prvaka.

U gostima je slavio kod Borussije u Mönchengladbachu i tako potvrdio kako se polako diže. U zadnja četiri kola upisao je već treću pobjedu.

Pobjedu Kölnu donio je dvostruki strijelac Elvis Rexhebecaj, a jedini gol za domaćina zabio je Florian Neuhaus.

I dortmundska Borussia je poražena 2:1, samo u gostima kod Freiburga. Oba gola primila je na početku drugog dijela, a mladi Youssoufa Moukoko samo je smanjio na 2:1. Za Freiburg su zabili Jeong Woo-Yeong i Jonathan Schmid.

Bayer Leverkusen je u potpuno otvorenom susretu svladao Stuttgart s 5:2. Pregršt golova i prilika s obje strane, a u takvoj jurnjavi uspješniji su bili domaćini.

Dva pogotka postigao je Kerem Demirbay, a po jedan Leon Bailey, Florian Wirtz i Demarai Gray. Kod gostiju oba gola zabio je Saša Kalajdžić.

Iznenadio je i Mainz koji je slavio s 1:0 protiv Union Berlina. Pogodak iz kaznenog udarca je presudio, a zabio ga je Moussa Niakhate. u 22. minuti. Petar Musa igrao je od 73. minute kada je zamijenio Cedrica Teucherta, a gosti su od 53. minute igrali bez isključenog Nice Schlotterbecka.