Azarenka šokirana već na startu Australian Opena, Barty bez izgubljenog gema

Branimir Korać • utorak, 09.02.2021.

U konkurenciji tenisačica poznate su sve sudionice drugog kola Australian Opena. Najveće iznenađenje drugog dana je poraz Viktorije Azarenke...

Jednu od najuvjerljivijih pobjeda prvog kola Australian Opena upisala je Ann Li, Amerikanka koja je startala protiv Kineskinje Shuai Zhang i visoko slavila sa 6:2, 6:0. Za pobjedu joj je trebalo samo 48 minuta protiv Zhang koja je u dva seta ukupno imala tek dva winnera.

Iznenadila je Amerikanka Jessica Pegula, inače kći vlasnika Buffalo Sabresa i Buffalo Billsa, koja je nadigrala Viktoriju Azarenku i svladala ju je u dva seta. Azarenka je Imala set loptu na svoj servis u prvom setu, ali dopustila je preokret i kasnije izgubila.

Na svoje bolje dane podsjetila je Kristina Mladenović koja je izbacila 20. nositeljicu Mariju Sakkari. Mladenović je dugo imala problema s formom i ova joj pobjeda puno znači. Drugi set doduše htjet će što prije zaboraviti, ali ostatak meča bio je na razini.

Johanna Konta stvarno nema sreće. Nastavili su se problemi s ozljedama pa je tako morala predati i meč prvog kola Australian Opena protiv Kaje Juvan. Iako je prvi set uzela sa 6:4, već krajem seta bilo je očito da se muči te je nakon primljene pomoći početkom drugog seta predala.

Problema nije bilo za Garbine Muguruzu koja je iskontrolirala meč protiv Ruskinje Margarite Gasparjan te lako došla do drugog kola. Gasparjan je u prvom setu došla do jednog breaka, ali više od toga nije mogla.

Skoro godinu dana Ashleigh Barty bila je bez pravog natjecateljskog tenisa, ali je sada pokazala koliko joj je nedostajao. I na pripremnom turniru uoči Australian Opena, i u prvom kolu, bila je sjajna što je najbolje osjetila Danka Kovinić koja nije uzela niti gem.

"Sjajno je biti ponovno ovdje. Pokušavam zadržati neku rutinu i proces koji imam na turnirima, ali se stvarno želim i zabaviti. Danas sam to uspjela", rekla je Barty koja je uzela prvih 16 poena u meču.

Sofia Kenin nije imala lagan posao protiv Maddison Inglis. Amerikanka je u oba seta morala dosta raditi, ali uspjela je nakon dva seta doći do pobjede.

Zato problema nije imala Karolina Pliškova koja je bila bolja od Jasmine Paolini. Pliškova je tek dva gema prepustila protivnici, ali nijednu break loptu. Niti Paolini nije baš imala sreće u skupljanju winnera, imala je tek tri u cijelom meču.

Belinda Bencic trebala je tri seta za pobjedu protiv Lauren Davis. Uporna Amerikanka uzela je drugi set, ali ostala je bez goriva u trećem i izgubila ga s glatkih 6:1.

Peta nositeljica Elina Svitolina u dva seta je stigla do pobjede protiv Marie Bouzkove koja je prijetila u drugom setu, ali ipak nije imala dovoljno kvalitete za preokret.

Jessica Pegula (SAD) - Viktoria Azarenka (Bjelorusija, 12) 7:5, 6:4
Heather Watson (Velika Britanija) - Kristyna Pliškova (Češka) 7:6(4), 7:6(3)
Ekaterina Aleksandrova (Rusija, 29) - Martina Trevisan (Italija) 6:3, 6:4
Kristina Mladenović (Francuska) - Maria Sakkari (Grčka, 20) 6:2, 0:6, 6:3
Barbora Krejčikova (Češka) - Saisai Zheng (Kina) 6:3, 2:6, 6:2
Samantha Stosur (Australija, WC) - Destanee Aiava (Australija, WC) 6:4, 6:4
Kaja Juvan (Slovenija, Q) - Johanna Konta (Velika Britanija, 13) 4:6, 2:0 predaja Konta
Elise Mertens (Belgija, 18) - Leylah Annie Fernandez (Kanada) 6:1, 6:3
Ljudmila Samsonova (Rusija, Q) - Paula Badosa Gibert (Španjolska) 6:7(4), 7:6(4), 7:5
Belinda Bencic (Švicarska, 11) - Lauren Davis (SAD) 6:3, 4:6, 6:1
Elina Svitolina (Ukrajina, 5) - Marie Bouzkova (Češka) 6:3, 7:6(5)
Danielle Rose Collins (SAD) - Ana Bogdan (Rumunjska) 6:3, 6:1