Liga prvaka, skupina B, 10. kolo, 09.02.2021, 18:45 h
Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L. 29:28 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb propustio priliku za prvi bod u Ligi prvaka, Celje slavilo na krilima Šarca

Branimir Korać • utorak, 09.02.2021.

PPD Zagreb ostaje bez bodova u Ligi prvaka i nakon gostovanja u Celju. Domaćin je slavio 29:28, a Zagreb nije bio bez prilike za bodove...

Niti u Celju nije išlo, PPD Zagreb i nakon osam odigranih utakmica u Ligi prvaka nema nijedan bod i to jedini u obje skupine. Na gostovanju u Celju poražen je 29:28, pružala se prilika u završnici, ali Zagreb je nije iskoristio.

Od početka susreta Zagreb je hvatao zaostatak, uspio je u nekoliko navrata i izjednačiti, ali nikako i napraviti preokret te povesti.

U prvom poluvremenu Celje je uspjelo doći do tri gola prednosti, imao je i napad za plus četiri s igračem više za kraj prvog dijela, ali nije ga iskoristio i Luka Mrakovčić smanjio je na 14:12 na odmoru.

U drugom dijelu Celje se uspjelo odvojiti i do pet razlike golom Šarca za 22:17, ali Zagreb je odgovorio i uspio se na devet minuta do kraja vratiti na 26:26.

U završnici susreta kod 28:28 Ašanin je s dvije velike obrane zicera Horženu i Šarcu da priliku Zagrebu za vodstvo, ali i na drugoj strani Vujović brani zicer Klarici.

Dvije i pol minute prije kraja Horžen zabija za 29:28 i još Grahovac zarađuje isključenje.

Nakon Ravnićevog faula u napadu, Ašanin brani Margučev pokušaj s krila, zatim Laljek krivo dodaje, ali 15 sekundi prije kraja Zagreb ipak dobiva zadnji napad koji nije realizirao Hrstić.

Ašanin je na kraju skupio deset obrana, a šest golova zabio je Matej Hrstić. Kod pobjednika daleko najbolji bio je Josip Šarac s deset golova dok je Tilen Kodrin dodao pet.