HT Prva liga, 15. kolo, 10.02.2021, 16:00 h, Šubićevac
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Janić (Ilok)
1:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Istra 1961 previše toga promašila, Šibenik iz kontre do pobjede

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 10.02.2021.

Vrlo dobru utakmicu po teškom terenu odigrali su Šibenik i Istra 1961. Šibenčani su na kraju odnijeli pobjedu 1:O...

Prince Obeng Ampem
64'
17
Todor Todoroski
73'
11
Ignacio Bailone
83'
Krunoslav Rendulić
28
(do 46')
Fausto Budicin

Sva ri boda ipak ostaju u Šibeniku iako gosti iz Pule mogu govoriti kako bi bilo pravednije da bodovi idu s njima. Međutim Šibenik je svoju priliku iskoristio, Istra 1961 nije i tu je kraj svake priče.

Prednjačio je u promašajima Josip Špoljarić koji je je imao niz dobrih prilika, Šipoš je također imao jednu, Gržan nekoliko, Blagojević pogodio gredu, no mreža Labrovića nije se tresla.

Šibenik je imao dosta problema s Istrom koja je lako dolazila do domaćeg kaznenog prostora i već u ranoj fazi propustila nekoliko sjajnih prilika. Možda je najbolja bila ona Šipoševa koji je pucao preko gola neposredne blizine posve neometan.

Šibenik je najopasnije zaprijetio u prvih 45 minuta kada je Bulat pucao izravno iz kornera i pogodio vratnicu.

Odmah na početku drugog dijela Šibenik je stigao do vodstva. Istri su se osvetili silni promašaji, sijevnula je kontra Šibenčana, Galilea je pratio Jurića koji je vukao loptu od centra, lakoćom se otresao Istrinog Portugalca i onda u situaciji 1 na 1 lakoćom prevario Lučića.

Bilo je prilika u nastavku susreta na obje stran e, Blagojević je izvana stresao gredu, a Špoljarić je iz blizine pogodio vratnicu.

Ostalo je tih 1:0 za Šibenik koji tako nastavlja nizati sjajne rezultate u nastavku sezone.