Liga prvaka, skupina B, 11. kolo, 11.02.2021, 20:45 h
RK Zagreb 33:37 Barcelona
Barcelona

PPD Zagreb pružio dobar otpor Barceloni, 40 minuta potpuno u egalu

Branimir Korać • četvrtak, 11.02.2021.

Dva dana nakon što je izgubio od Celja u zaostalom susretu Lige prvaka, PPD Zagreb ugostio je u Sutinskim vrelima Barcelonu. Teško da je mogao doći teži i nezgodniji protivnik u ovo vrijeme, ali Zagreb se dobro držao i nije se osramotio...

Zagreb bez ijednog boda u Ligi prvaka protiv Barcelone koja je bez ijednog izgubljenog boda. I sve to samo dva dana nakon teške i iscrpljujuće bitke u Celju gdje je Zagreb pao u završnici. Bilo je teško biti optimist u takvoj situaciji, ali Zagreb je odigrao vrlo dobru utakmicu, no to je bilo dovoljno samo za poraz 37:33.

Od početka susreta Zagreb se postavio hrabro i nije dopustio Barceloni da ranim bijegom slomi otpor Zagreba i vrlo brzo krene stvarati visoku razliku.

U desetoj minuti Zagreb je vodio 7:5, a Xavi Pascual je vrlo ljut pozvao minutu odmora, tražio od svojih igrača da se uozbilje te je i bilo jedno razdoblje u prvom dijelu kada je Zagreb ušao u veliku seriju pogrešaka, Barcelona je otišla na 10:7 pa 16:10, činilo se da će tu prelomiti utakmicu, ali u završnici poluvremena Zagreb se konsolidirao i uspio je smanjiti zaostatak na minus tri na odmoru.

U nastavku susreta Zagreb se odmah vratio i poravnao na 23:23, držao se do 40. minute kada je u egal rezultatu promašio sedmerac, zaradio dvije minute i Barcelona se odvojila.

Odvojila se na nekoliko golova prednosti i do kraja susreta je održavala.

Vlado Šola može biti zadovoljan. PPD Zagreb je odigrao dobru utakmicu, ali Barcelona je jednostavno prejaka.

Šest golova za PPD Zagreb postigao je Nikola Grahovac, a pet je dodao Filip Vistorop. Kod Barcelone po pet golova zabili su Aitor Arino, Blaž Janc i Ludovic Fabregas.