Spezia 2:0 Milan
Milan

Spezia šokirala Milan i ponudila šansu Interu

Matej Kačan • subota, 13.02.2021.

Nogometaši Milana su nakon duge sjajne forme u posljednja četiri susreta upisali dva poraza. Nakon Atalante, Milan je svladala i Spezia koja je na domaćem terenu bila bolja s 2:0 te se priključila sredini tablice...

Kriza u Speziji izgleda kao da je gotova ili vrlo blizu gotovoj. Nakon serije loših rezultata, Spezia je spojila dvije pobjede i tablica odmah izgleda ljepše. Nakon slavlja nad Sassuolom, Spezia je došla i do jednog velikog skalpa, kod kuće je svladala Milan.

Spezia je odigrala fantastičnu utakmicu, limitirala je Milan na samo sedam udaraca od kojih nijedan nije išao u okvir gola. Nakon prvog dijela bez pogodaka uz jednu sjajnu priliku Riccarda Saponare i još bolje Donnarummine obrane, nagrada stiže u drugom poluvremenu.

U 56. se Giulio Maggiore našao u pravo vrijeme na pravom mjestu te je pogodio iz odbijanca za 1:0, dok je u 67. Simone Bastoni sjajno potegnuo s ruba 16 metara te je pogodio suprotni kut za 2:0 i vodstvo koje Milan nije nadoknadio.

Najbolju priliku za blijede goste propustio je Mario Mandžukić u prvoj minuti nadoknade kad je glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka pucao kraj vrata. Mandžukić je u igru ušao u 64. minuti, dok je Martin Erlić odigrao svih 90 minuta za domaćina.