Monaco 2:2 Lorient
Lorient

Kovač s Monacom u posljednji trenutak do boda protiv Lorienta

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2021.

25. kolo francuskog prvenstva Monacu je donijelo domaći dvoboj protiv Lorienta i remi 2:2. Monaco je do boda došao zahvaljujući golu u 93. minuti...

Trebao je to biti rutinski posao za Monaco, ali nakon što je svladao PSG, Lorient je skoro svladao i Monaco. Imao je vodstvo do treće minute sudačke nadoknade kada je Monaco ipak došao do boda.

Tako je prekinut niz od sedam uzastopnih pobjeda, alio je nastavljen onaj od deset utakmice bez poraza. Lorient skuplja važne bodove i petom uzastopnom utakmicom bez poraza lagano odmiče od samog dna.

Već u sedmoj minuti Lorient je stigao do prednosti iz kaznenog udarca koji je skrivio vratar Lecomte, a precizan je bio Teremas Moffi, Nigerijac koji je u sjajnoj formi i u zadnjih devet utakmica zabio je osam golova.

Monaco se vratio u utakmicu također iz kaznenog udarca i to u 48. minuti koji je u pogodak pretvorio Wissem Ben Yedder.

S obzirom da je Kovačeva momad bila bolja, očekivalo se da će preuzeti stvari u svoje ruke i okrenuti susret, ali Moffi novim golom u 62. minuti vraća prednost na stranu gostiju.

Sve do 93. minute na semaforu je stajalo 2:1, a onda Ben Yedder novim golom poravnava na 2:2.

Premalo je vremena ostalo do kraja susreta da bi se Monaco uspio domoći tri boda, ostalo je 2:2 i svakome po bod.