Gosti vrlo uspješni u Ligue 1, nastavlja se slab niz Rennesa

Matej Kačan • nedjelja, 14.02.2021.

U sva četiri susreta Ligue 1 u nedjelju u 15 sati su slavili gosti, a najzapaženije je svakako slavlje St. Etiennea koji je u gostima nadvisio Rennes koji je u slabom nizu...

Niz utakmica bez pobjede za Rennes protegnuo se na četiri susreta i sad već govorimo o dosta velikom jazu prve četvorke i ostatka lige. Rennes je prvi od ostatka na petom mjestu, ali već sad za Monacom zaostaje 11 bodova. Ukazala se prilika remijem Monaca za približavanje, ali je Rennes neugodno poražen kod kuće.

Bolji je bio St. Etienne koji je ušao u dobar niz i u posljednja četiri susreta broji tri pobjede i remi. Zeleno-bijeli gosti su slavili s 2:0, a prvi pogodak je zabio Denis Bouanga u 27. minuti, i to u prvoj akciji nakon što je VAR pokazao da Rennes neće dobiti kazneni udarac i priliku za svoje vodstvo.

Drugi gol je pao u 71. minuti, točno u vrijeme da nas liši neke dramatične završnice. Arnaud Nordin je ostao sam nakon kontre i lako je pogodio za 2:0 nakon što je primirio dodavanje. Istim rezultatom je u derbiju začelja Nimes svladao Dijon i odvojio se na tri boda. Zabijali su Ripart u 76. minuti i Eliasson u 87.

Društvu na dnu bježi Nantes koji drži 18. mjesto, ono koje vodi u dodatne kvalifikacije. Lorientu se Nantes približio gostujućom pobjedom nad Angersom koji je pao na deveto mjesto. Najburniji je bio početak ovog susreta jer je Nantes stigao do dva pogotka već u prvih sedam minuta.

U četvrtoj Moses Simon šokira domaćina, a već tri minute nakon imamo kazneni udarac koji Imran Louza pretvara u 2:0. U 33. minuti opet sudačka zviždaljka, ali na drugoj strani. Ovaj put priliku s bijele točke ima Thomas Mangani koji je precizan. No, izjednačenja i preokreta nema jer Kader Bamba u 86. rješava susret za 3:1.

U četvrtom susretu istog termina je Strasbourg preokrenuo Metz i slavio s 2:1. Delaine je u 17. doveo Metz u vodstvo, ali Thomasson s dva gola u 33. i 84. postaje heroj gostiju za tri boda dodatno udaljavanje od Lorienta na 16. mjestu.