Liga prvaka, skupina B, 9. kolo, 14.02.2021, 18:00 h
RK Zagreb 24:34 Nantes
Nantes

PPD Zagreb visoko poražen od Nantesa, loše otvaranje presudilo

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2021.

PPD Zagreb odigrao je lošu utakmicu protiv Nantesa i upisao je visok poraz 34:24. Zagreb je u manje od tjedan dana odradio tri teške utakmice u Ligi prvaka, dvije je izdržao, ali treću nije...

Ako protiv Celja nije bilo loše, protiv Barcelone čak i dobro unatoč porazu, protiv Nantesa bilo je loše, posebno u prvom poluvremenu. Šolini igrači upisali su visok poraz 34:24 u zaostalom dvoboju devetog kola.

Dosta toga nije funkcioniralo u igri Zagreba u početku, bilo je puno neshvatljiv promašaja, jednostavno od početka se osjetilo da to nije to.

Već u prvih deset minuta Nantes se odvojio, pobjegao je na 8:3, a već četiri gola postigao je Dragan Pechmalbec.

Nikako se Zagreb nije mogao pokrenuti, prednost gostiju je rasla pa su već u 22. minuti golom Kire Lazarova gosti došli nadomak dvoznamenkaste prednosti, a u 26. minuti Thibaud Briet pogodio je prvi put za probijanje te granice i vodstvo 18:8.

Na odmoru je bilo vrlo ružnih 20:8 koji su se za tri minute igre u drugom dijelu pretvorili u još ružnijih 23:8 nakon čega je odmah Vlado Šola pozvao time-out i upozorio igrače što im se sprema ako ne počnu igrati.

Zaustavio je Zagreb taj nalet Nantesa, u 45. minuti Zagreb je uspio doći i na minus osam, ali to je bilo sve, nastavak je također pripao Nantesu koji je mirno održavao razliku do kraja susreta.

Najefikasniji kod Zagreba bio je Senjamin Burić sa šest golova, inače bivši igrač Nantesa. Kod gostiju Cyril Dumoulin upisao je 13 obrana, šest golova postigao je Baptiste Damatrin-Bertrand, a pet Pechmalbec.