Vodeni sportovi

Hrvatski vaterpolisti odradili zagrijavanje protiv Rumunja

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2021.

Muška hrvatska vaterpolska reprezentacija dobro je otvorila nastup na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre u Tokiju. Prvi protivnik bila je Rumunjska, a Hrvatska je savila sa 16:6...

Počelo je, turnir odluke za hrvatsku vaterpolsku reprezentaciju koja vadi vizu za Olimpijske igre u Tokiju. Više nema prava na popravak, drugih šansi, Rotterdam je zadnji vlak za Tokio i Hrvatska mora ovo odraditi na svom maksimumu.

Početak je bio dobar. Rumunji očekivano nisu predstavljali neki poseban problem. Razlika u društvu je jasna, Cosmin Radu i društvo jednostavno nisu hrvatska razina i izabranici Ivice Tucka upisali su pobjedu 16:6.

Hrvatska je krenula snažno, povela je s 3:0, a Rumunji su nakon pet minuta došli do svog prvog gola. Međutim nisu zaprijetili, Hrvatska je golovima Lovre Miloša i Luke Bukića pobjegla na 5:1 do kraja prve dionice.

Do poluvremena razlika je dodatno povećana na 8:2 nakon čega su Rumunji s dva vezana gola smanjili na 8:4, no onda Hrvatska ponovno ulazi u niz, radi 7:0 i rješava svaku dvojbu.

Tri gola za Hrvatsku postigao je Rino Burić dok su po dva dodali Marko Macan, Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Joković i Lovre Miloš. Kod Rumunjske po dva gola zabili su Tudor-Andrei Fulea i Vlad-Luca Georgescu.

U drugom kolu Hrvatska igra sutra od 19 sati protiv Nizozemske.