Repeša bez šanse u finalu Kupa

Matej Kačan • nedjelja, 14.02.2021.

Nakon što je sa svojim Pesarom iznenadio sve ulaskom u finale talijanskog Kupa pobjedama nad Sassarijem i Brindisijem, Pesaro Jasmina Repeše ipak nije imao nikakve šanse u finalu protiv Olimpije iz Milana...

Iako je u četvrtfinalu i finalu iznenadio talijansku košarkašku javnost pobjedama nad Dinamo Sassarijem i Brindisijem, Jasmin Repeša sa svojim Pesarom ipak nije priredio ultimativni šok u finalu. Ponestalo je snage i bolja je bila Olimpia Milano.

Od samog početka bilo je jasno da je Milano mnogo bolja ekipa i užasna druga četvrtina Pesara je zapečatila sudbinu. Tih 10 minuta je Milano dobio 27:6 i na poluvremenu ima 27 poena viška, a to se prije početka četvrte podiže i na plus 38.

Ipak je Pesaro smanjio do konačnih 87:59 i Repeši kao zadovoljština ostaje dobar uspjeh s klubom koji je prošle sezone skoro ispao iz lige. Iskusni Luigi Datome je vodio Olimpiju s 15 poena, dok su po 13 dodali Kevin Punter i Zach Leday.

Cain Tyler je kod Pesara zabio 15, dok su po 12 zabili Henri Drell i Marko Filipovity.