Budimir donio pobjedu Osasuni, Villarreal kiksao

Matej Kačan • nedjelja, 14.02.2021.

Nogometaši Osasune upisali su treću pobjedu u posljednja četiri susreta te su već debelo pobjegli iz zone ispadanja. Nova je pobjeda stigla u gostima kod Levantea, a pobjednički gol djelo je Ante Budimira...

Nakon jako teškog ulaska u sezonu i tavorenja na dnu ljestvice, Osasuna je ušla u jako dobru formu te je s devet bodova u posljednja četiri kola pobjegla iz zone ispadanja u samu sredinu. Treća pobjeda u posljednje četiri utakmice stigla je na gostovanju kod Levantea.

Dugo je na ovom susretu bilo 0:0, a onda je u igru ušao Ante Budimir te je riješio susret. Hrvatski reprezentativac je na teren kročio u 71. minuti, a već tri minute kasnije je zatresao mrežu. Budimir je na Barjino ubacivanje pobjegao iza leđa obrane te je zakucao loptu pod rašlje.

No, samo pet minuta kasnije je Levante imao priliku za izjednačenje. Sviran je kazneni udarac, ali se u heroja Osasune uz Budimira prometnuo i vratar Herrera koji je obranio udarac s 11 metara Joseu Moralesu te je osigurao pobjedu svojoj ekipi.

U posljednjem susretu dana je Betis u gostima iznenadio Villarreal te mu se primaknuo na samo tri boda. Villarreal je pobjedom mogao preskočiti Sociedad, ali su ga Nabil Fekir i Emerson bacili u 2:0 zaostatak. Pogodak Morena iz kaznenog udarca ipak nije poveo preokret i Betis uzima sva tri boda.