Marseille 3:2 Nice
Nice

Marseille slavio protiv Nice i napokon prekinuo loš niz

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.02.2021.

Nogometaši Marseillea napokon su prekinuli negativan niz i došli do pobjede. U zaostalom susretu 11. kola ugostili su Nicu i slavili 3:2...

Zadnju prvenstvenu pobjedu Marseille je ostvario još 6. siječnja kada je ugostio Montpellier i svladao ga s 3:1. Nakon toga je sedam utakmica zaredom bio bez pobjede, tri puta je remizirao, a četiri puta izgubio.

Napokon je tom nizu stigao kraj, Marseille je ugostio na svom travnjaku Nicu i svladao ju je s 3:2. Nije to bila neka velika predstava Olympiquea, ali bodovi se pamte i oni su trenutno najvažniji.

Na odmoru je imao prednost 2:0 zahvaljujući golovima Alvara i Saif-Eddinea Khaouija te se naziralo da bi napokon domaćin mogao do pobjede.

Odmah na početku drugog dijela Nice je stigla do smanjenja zaostatka preko Aminea Gouirija da bi ubrzo Khaoui novim golom vratio Marseille na plus dva.

U 87. minuti, deset minuta nakon što je ušao u igru, Malik Sellouki, u svom debiju u dresu Nice, smanjio je na 3:2.

Do kraja susreta gosti nisu uspjeli doći do poravnanja, a najbliže tome došli su u 95. minuti kada je Gouiri zatresao vratnicu.

Duje Ćaleta-Car odigrao je solidno cijelu utakmicu za domaćina. Alvaro+ Saif-Eddine Khaoui+ Amine Gouiri+ Duje Ćaleta-Car