Liga prvaka, skupina B, 12. kolo, 18.02.2021, 18:45 h
Aalborg Handball 38:29 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb nije izbjegao uvjerljiv poraz u Aalborgu

Branimir Korać • četvrtak, 18.02.2021.

PPD Zagreb u 12. kolu Lige prvaka rukometaša upisao je visok poraz kod odličnog Aalborga 38:29. Danci su nastavili užasnu seriju Zagreba koji ide prema tome da sezonu završi bez ijednog boda...

Zagreb je i dalje u potrazi za prvim bodovima u Ligi prvaka, gostovanje u Danskoj baš i nije bilo mjesto gdje bi PPD Zagreb mogao do bodova, posebno jer je ovo bio poseban dan za Aalborg koji je danas potvrdio kako na ljeto 2022. godine u klub dolazi Mikkel Hansen.

Domaćin je furiozno krenuo u utakmicu i odradio sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg je već sve bilo jasno. Zagreb jednostavno kvalitetom bio inferioran, domaćin je rutinski riješio pitanje pobjednika.

Od početka se vidjelo u kojem smjeru utakmica ide, a da Zagrebu prijeti i visok poraz, postalo je jasno kada je Aalborg serijom 4:0 za samo dvije minute pobjegao na 9:3. Vrlo rano visoka prednost i udarac na samopouzdanje.

Već u 19. minuti Aalborg je bnio na gotovo dvoznamenkastoj prednosti. Vodio je 18:9 i do odlaska na odmor bez problema je održavao prednost.

Na poluvremenu je bilo 22:14 za Aalborg, 14 golova Zagreba nije bilo loše, ali 22 primljena je bilo jako loše.

U nastavku susreta Aalborg je imao je 14 golova prednosti, vodio je 35:21 da bi Zagreb u završnici uspio smanjiti na konačnih 38:29.

Najbolji kod PPD Zagreba bili su Senjamin Burić sa šest golova i Filip Vistorop s pet dok je Todor Jandrić skupio deset obrana.

Kod Aalborga Sebastian Barthold skupio je devet golova, Mark Strandgaard Marcher osam golova, Felix Claar i Nikolaj Christensen po pet golova.