HT Prva liga, 22. kolo, 19.02.2021, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Marko Stolnik (Varaždin)
Deni Jurić 40'
Šibenik

Sjajno prvo poluvrijeme, slabije drugo, Slaven Belupo i Šibenik remizirali

Mihaela Bradovski • petak, 19.02.2021.

Slaven Belupo i Šibenik remizirali su u Koprivnici u vrlo dinamičnom i zanimljivom dvoboju, posebno u prvih 45 minuta kada su pala sva četiri gola...

Boris Pandža
46'
26
Marcos David Mina Lucumi
46'
11
Ignacio Bailone
49'
13
Nikola Rak
78'
Krunoslav Rendulić

Prvo poluvrijeme za prste polizati, niz akcija, golova, uzbuđenja, u drugom dijelu ritam je malo pao, ali i dalje je to bila utakmica iznad razine mnogih koje smo gledali ove sezone.

U prvom dijelu bilo je razdoblja u kojima su momčadi išle kontru na kontru, iz kontranapada se rađao već drugi kontranapad i uzbuđenja nije nedostajalo.

Šibenčani su prijetili preko Ampema, Jurića i Sahitija, a domaćini preko Knölla i Glavčića, a prvi pogodak stigao je u 21. minuti.

Tada Marko Bulat dobro uočava u 16 metara Ampema, daje mu loptu u noge, a on se sjajnim primanjem odmah izborio za prostor za udarac te je pogodio za 1:0.

U zadnjih pet minuta prvog dijela čak tri gola. U 40. minuti Bulat je sjajnim dugačkim dodavanjem izbacio Jurića koji ide sam na Filipovića i lakoćom zabija.

Odgovor Slavena bio je jak. U 42. minuti Bogojević je idealno centrirao na drugu vratnicu za usamljenog Knölla koji smanjuje zaostatak da bi u 44. minuti Glavčić ubacio iz kornera, a Miroslav Iličić glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu prvi baš ozbiljan pokušaj stigao je u 70. minuti kada je Ampem opalio pod gredu, ali Filipović obranio.

Ostalo je 2:2, svakom po bod što je na kraju bio i najpravednije.