Brest 2:3 Lyon
Lyon

Lyon skoro ispustio tri gola prednosti, ipak na kraju slavio

Branimir Korać • subota, 20.02.2021.

U prvom susretu 26. kola Ligue 1 Lyon je gostovao kod Bresta i upisao pobjedu 3:2.Na poluvremenu je vodio s 3:0 da bi u nastavku ušao u probleme...

Lyon je stigao do nova tri boda pobjedom u gostima kod Bresta 3:2. Vrlo važni bodovi za Lyon koji se tako privremeno vratio na vrh ljestvice, ali i oporavio od prošlotjednog poraza od Montpelliera na svom travnjaku.

Prvo poluvrijeme ponudilo je potpuno drugačiju sliku Lyona koji je zaigrao vrlo angažirano i motivirano te je već na odmoru imao visokih 3:0.

Gosti su poveli već u devetoj minuti kada je Lucas Paqueta kaznio pogrešku vratara Ciboisa i pogodio za vodstvo. Odlično je funkcionirao visoki pressing gostiju pa je Lyon na isti način došao i do drugog pogotka, uzeo je loptu na rubu kaznenog prostora, Thiago Mendes proigrava Memphisa Depayja koji ostavlja loptu za Houssema Aouara, a on zabija za 2:0. Minutu prije odmora, Depay podiže na 3:0 iz kaznenog udarca koji je sam i izborio.

Brest je u drugom dijelu pokušao vratiti se u utakmicu, u 53. minuti Brendan Chardonnet poslao je loptu u mrežu nakon ubačaja Francka Honorata. Domaćin je bacio sve karte na napad što je ostavilo prostora i gostima pa je tako Depay pogodio vratnicu, a već u sljedećem napadu Irvin Cardona smanjuje na 3:2.

Do kraja susreta promjena više nije b ilo, ostalo je 3:2za goste koji privremeno dolaze na vrh ljestvice.