Valencia lakoćom svladala Real, Zenit tijesno slavio u Beogradu

Branimir Korać • subota, 20.02.2021.

Odigrani su susreti 25. kola Eurolige, a najneizvjesniji dvoboj u petak odigran je u Beogradu gdje je Zenit tijesno slavio protiv Crvene zvezde...

Valencia je odradila sjajno prvo poluvrijeme protiv Reala i tu je već riješila pitanje pobjednika. Na odmoru je imala 55:35 i u nastavku susreta samo je rutinski dovršila posao. Real je u završnici smanjio zaostatak, ali nije imao pravu priliku za povratak.

Sam van Rossom je upisao 16 poena i osam asistencija, a Vanja Marinković 14 poena. Kod Reala Jaycee Carroll ubacio je 20 poena, Alberto Abalde 13 poena, a Walter Tavares 11 uz devet skokova.

Fenerbahče nije imao jednostavan posao protiv Albe. Još minutu i pol prije kraja tricom Fontecchija gosti su bili na samo minus tri, međutim nakon toga Lorenzo Brown i Jan Vesely odvajaju Fener i vode ga do pobjede.

Nando De Colo upisao je 26 poena uz osam asistencija, a Dyshawn Pierre 17 poena. Kod poraženih Marcus Eriksson upisao je 19 poena, a Ben Lammers 16 poena.

ASVEL je uspješno odradio zadaću protiv Bayerna. Imao je domaćin i 18 razlike, ali Bayern se borio i pokušavao vratiti, no nije to bila njegova večer. Francuzi su zasluženo slavili 87:79.

David Lighty predvodio je domaćina s 19 poena, a Moustapha Fall dodao je 15 poena i devet skokova. Kod Bayerna Wade Baldwin ubacio je 19 poena uz šest asistencija, a Vladimir Lučić 18 poena uz pet skokova.

Crvena zvezda nije iskoristila priliku koja joj se nudila protiv Zenita. Rusi su 27 sekundi prije kraja poveli tricom Kevin Pangosa, Zvezda je imala dvije šanse za vraćanje prednosti, ali nije ih iskoristila i Zenit odnosi pobjedu.

Pangos je bio prvo ime susreta s 25 poena, 5/6 tricom i sedam dodavanja. Kod Zvezde Jordan Loyd ubacio je 21 poen.