Badelj krasnim golom u 94. minuti spasio Genou od poraza

Branimir Korać • subota, 20.02.2021.

U subotu su u Serie A odigrana tri susreta 23. kola, a Milan Badelj povukao je jedan od poteza kola krasnim golom za 2:2 u 94. minuti...

Lazio je u prvom susretu dana u Serie A ugostio Sampdoriju i upisao tijesnu pobjedu 1:0. Lazio je trebao ovu pobjedu kako bi se oporavio od poraza protiv Intera u prošlom kolu, uspio je slaviti iako to nije izgledalo uvjerljivo.

Za pobjedu je bio dovoljan jedan pogodak io to onaj Luisa Alberta iz 24. minute susreta. Kod te akcije bilo je i dosta sreće, lopta se odbijala igračima Lazija, u konačnici je dobru tranziciju Sergej Milinković-Savić okončao asistencijom za Alberta koji je lijepo pogodio suprotni kut.

Dva puta je Jurićeva Verona vodila u gostima kod Genoe, ali domaćin se vraćao. Bod je izborio golom Milana Badelja u 94. minuti susreta.

Verona je povela već u 17. minuti kada je Barak povukao napad po desnoj strani i ubacio u sredinu za Ivana Ilića koji je došao iz drugog plana i zabio za vodstvo.

Domaćin se vratio u igru u 48. minuti lijepm golom Šomurodova, ali u 61. minuti Verona još jednom dolazi do vodstva, ovaj put ubačajem na Faraonija koji je inteligentno završio akciju s druge vratnice.

Kada se činilo da će susret završiti pobjedom gostiju, pojavio se Badelj. Nakon kornera lopta je odbijena na 17 metara do hrvatskog reprezentativca koji je opalio iz prve i pogodio za 2:2.

Badelj je odradio cijelu utakmicu, a Marko Pjaca izašao je u 55. minuti kada ga je zamijenio Rovella.

Sassuolo je žestoko pritisnuo Bolognu, ali do pobjede nije došao. Više od 30 udaraca na gol, ali Bologna je odnijela remi 1:1.

Gosti su poveli golom Soriana u 17. minuti, a posao im je otežan kada su u 30. ostali bez isključenog Hickeyja.

Odmah na početku drugog dijela Caputo je izjednačio, ali u ostatku drugog dijela domaćin ipak nije uspio doći do novog gola.