Real Madrid preživio Valladolid, Atletico nije Levante, razlika se topi

Branimir Korać • nedjelja, 21.02.2021.

Španjolci su u subotu odradili četiri susreta 23. kola i bilo je dosta uzbuđenja. Novi kiks upisao je Atletico, Real je očekivano slavio, a Valencia je pobjedu osigurala tek duboko u nadoknadi...

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela poretka sastali su se Elche i Eibar, a Elche je bio bolji s 1:0. Zadnji put kada je uspio doći do pobjede bilo je to u susretu protiv Valencije još prije pet mjeseci.

Ovdje je pobjedu Elcheu donio branič Dani Calvo koji je pogodio u 33. minuti i svoju momčad bodovno izjednačio s Eibarom koji je prvi iznad crte.

Veliki kiks upisao je nmadridski Atletico koji novim porazom vraća Realu i Barceloni nadu u borbi za naslov. U zadnja četiri kola Atletico je osvojio samo pet od mogućih 12 bodova.

U subotu je ugostio Levante koji ga je svladao s 2:0. Gosti su poveli u 30. minuti kada je Morales pucao prema donjem kutu, tamo je krenuo i Jan Oblak, ali lopta se odbila od Hermosa i otišla u mrežu.

Atletico je nizao prilike, gađao i okvir gola, ali nije zabio. U sudačkoj nadoknadi naprijed je otišao i Oblak koji je u velikoj gužvi tražio kazneni udarac, nije ga dobio, a gosti su gotovo s centra preko Jorgea de Frutosa došli do potvrde pobjede i gola za 2:0.

Real se približio Atleticu na samo tri boda zastatka uz utakmicu manje. Slavio je u Valladolidu uz dosta muke 1:0, nije to bila sjajna predstava, ali bodovi se pamte.

Trenutak odluke dogodio se u 65. minuti kada je Casemiro odlično reagirao na ubačaj Kroosa i poslao loptu u mrežu.

Luka Modrić odigrao je solidnu utakmicu, imao je ove sezone i boljih nastupa, ali niti ovo nije bilo loše.

Valencia je golovima u sudačkoj nadoknadi slomila otpor Celte. Na semaforu je stajalo 0:0 sve do 94. minute kada je Manu Vallejo zabio za vodstvo, a četiri minute kasnije Kevin Gameiro pogodio je za 2:0.

Gosti su od 64. minute igrali s igračem manje zbog isključenja vratara Rubena Blanca zbog prekršaja izvan 16 metara.