Milan 0:3 Inter
Inter

Lautaro i Lukaku donijeli Interu pobjedu nad Milanom, asistencija Perišića

Matej Kačan • nedjelja, 21.02.2021.

Derby della Madonnina koji se ove sezone igrao s nikad većim ulogom je pripao Interu. Momčad Antonija Contea je svladala gradske rivale iz Milana s 3:0 te je povećala vodstvo na vrhu na četiri boda...

Nogometaši Milana ipak nisu uspjeli u naumu da u direktnom dvoboju s Interom nadoknade bod zaostatka. Dapače, Rossoneri nisu bili ni blizu i "Derby della Madonnina" je u potpunosti pripao Interu koji je sa sigurnih 3:0 slavio i dodatno se odvojio.

Prednost Intera na vrhu je sad četiri boda nad gradskim rivalom, a pobjedu su donijeli uobičajeni junaci. Lautaro Martinez i Romelu Lukaku su ove sezone nezaustavljivi, a zaustaviti ih nije uspjela ni obrana Milana koji je danas na San Siru bio u ulozi domaćina.

Interu je odmah sve pošlo za rukom i već od pete minute voda ide na mlin gostiju. Lukaku je nabacio, na drugoj strani te lopte se našao Martinez koji lako iz blizine glavom šalje loptu pod rašlje za 1:0. To znači da Milan mora napasti i tražiti gol, a Interu se otvara prostor za protuudar.

Zato do poluvremena sijeva na sve strane: kod Milana gađaju Ibrahimović i Theo Hernandez, s druge strane prijete Martinez, Ivan Perišić i Milan Škriniar glavom, ali nitko nema uspjeha i nakon vrlo dinamičnih 45 minuta Inter ima prednost.

kazna za promašaje Milana i nemogućnost izjednačenja stigla je u 57. minuti. Perišić je pokazao nesebičnost i samo je odložio loptu za Martineza koji iz blizine lako zabija za 2:0 i rješava susret, a hrvatskom reprezentativcu pišemo asistenciju. Milan je od tog trenutka bio gotov, a u 66. je Lukaku asistenciji dodao i pogodak za konačnih 3:0.

Osim Perišića koji je igrao do 78. minute i bio je vrlo dobar i aktivan uz asistenciju, na terenu su bila još dva Hrvata. Ante Rebić i Marcelo Brozović su igrali po 90 minuta, a Rebić je za Milan pred kraj promašio dobru šansu za počasni pogodak. Mario Mandžukić je susret propustio zbog ozljede.