Bradarićev prvijenac za potvrdu dolaska Lillea na vrh

Branimir Korać • nedjelja, 21.02.2021.

Francuzi imaju na rasporedu susrete 26. kola, a svoj prvi pogodak u dresu Lillea postigao je hrvatski internacionalac Domagoj Bradarić i to za potvrdu pobjede kod Lorienta...

Lille je ponovno na vrhu Ligue 1 nakon što je uspješno preskočio neugodni Lorient, momčad koja je svladala PSG i remizirala s Monacom. No ovdje je sve bilo u znaku Lillea koji je slavio s 4:1.

Na odmoru su gosti vodili s 2:1 zahvaljujući autogolu Andrewa Gravillona i golu Josea Fontea dok je Jerome Hergault zabio za domaćina. Odmah na početku drugog dijela Jonathan Ikone povisio je na 3:1 da bi u sudačkoj nadoknadi svoj prvijenac postigao Domagoj Bradarić koji je u 86. minuti ušao u igru.

Bradarić je zabio nakon kontranapada kojeg su povukli gosti, dobio je loptu na rubu kaznenog prostora i onda opalio s 15 metara u suprotni kut.

Nimes je s dvije spojene pobjede napokon napravio značajan korak prema sigurnoj zoni koja mu više ne izgleda nedostižno. Sada za Nantesom zaostaje tek dva boda, a ima utakmicu manje. Protiv Bordeauxa je bio uglavnom u podređenoj poziciji, ali je uspio u svakom poluvremenu doći do jednmog pogotka. U 14. minuti Birger Meling pogodio je za 1:0, a u 71. Renaud Ripart zabio je i drugi gol.

Metz je jedno od ugodnijih iznenađenja sezone, novu pobjedu upisao je u gostima kod Nice koju je svladao s 2:1. Za razliku od Metza koji se bori za Europu, Nice je u nezavidnoj situaciji i nakon trećeg poraza u nizu u borbi je za opstanak.

Posljednjeplasirani Dijon gostovao je kod Lensa i izgubio 2:1, a istim rezultatom Montpellier je bio bolji od Rennesa.