Jarry se vraća, Čileanac u tri seta do drugog kola u Cordobi

Mihaela Bradovski • utorak, 23.02.2021.

Na ATP turniru u Cordobi okončani su svi susreti u kvalifikacijama kao i prva dva meča u singlu. Dalje su prošli Nicolas Jarry i Jozef Kovalik...

Čileanac Nicolas Jarry ušao je u glavni ždrijeb u Cordobi uz pozivnicu organizatora, a u prvom kolu iznenadio je Jaumea Munara pobjedom u tri seta. Jarry je od osvajanja turnira u Bastadu u srpnju 2019. godine, pa sve do ovog mjeseca imao jednu jedinu pobjedu i to s početka prošle godine protiv Johna Patricka Smitha u Adelaideu. Ove godine najavio je hvatanje forme i već ovaj meč budi nadu.

Munar je svoju priliku propustio, imao je set u džepu i servis kod 6:5 u drugom setu, ali Jarry je iskoristio četvrtu break loptu u tom gemu, izborio tie-break i potpuno okrenuo meč.

U tri seta dalje je prošao i Jozef Kovalik koji je bio bolji od Daniela Galana Riverosa. Kovalik se izvukao iz breaka zaostatka u trećem setu i nakon što je gubio 3:2, nanizao je četiri gema i otišao do pobjede.

U drugom kolu Jarry će igrati protiv drugog nositelja Benoita Pairea, a Kovalik protiv kvalifikanta Tomasa Barriosa.