Liga prvaka, skupina B, 6. kolo, 23.02.2021, 20:45 h
Nantes 30:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Obrvan krenuo porazom, PPD Zagreb ostavio bolji dojam

Mihaela Bradovski • utorak, 23.02.2021.

PPD Zagreb nije uspio iznenaditi u Nantesu, ostaje i dalje bez bodova, ali odigrao je znatno bolje nego što je to bio slučaj u prvoj utakmici protiv istog protivnika...

Ivica Obrvan odradio je prvu utakmicu na klupi Zagreba i nije uspio odvesti momčad do prvih bodova u Ligi prvaka ove sezone. Međutim Zagreb je odigrao kudikamo bolje nego prije tjedan dana protiv istog protivnika u Sutinskim vrelima kada je razbijen već u prvom poluvremenu.

Obrvan je najavio kako će u ovom susretu koristiti uglavnom one koji su igrali najčešće u zadnje vrijeme, uglavnom je tako i bilo, a prvih nekoliko utakmica Obrvanu će sigurno trebati da snimi situaciju i napravi promjene koje su nužne.

Protiv Nantesa su se igrači Zagreba borili, nisu se predavali i do kraja su bili u igri. Čak i kada se činilo da bi se Nantes mogao odvojiti, PPD Zagreb imao je odgovor.

Prvu značajniju prednost domaćini su imali na polovici prvog poluvremena kada su poveli s 9:6, ali Zagreb je uspio konsolidirati redove i u jednom trenutku serijom 5:1 povesti 13:12 te je do odlaska na odmor zadržao vodstvo.

U drugo poluvrijeme Zagreb je ušao s dva braz gola za bijeg na 16:13, međutim nije trebalo dugo Nantesu da serijom 3:0 vrati se u utakmicu.

Nije bilo značajnijih odvajanja u nastavku susreta, pet minuta prije kraja Matej Hrstić zabio je za vodstvo Zagreba 28:27, ali Nantes odgovara serijom 3:0, Emil Nielsen obranio je važne lopte na drugoj strani i Nantes odnosi pobjedu 30:28.

Kod Zagreba po pet golova postigli su David Mandić i Matej Hrstić, a kod domaćina deset golova zabio je Valero Rivera dok je šest dodao Adrian Figueras.