Parižani pregazili Kielce, Duvnjak dobar u pobjedi Kiela protiv Aalborga

Branimir Korać • srijeda, 24.02.2021.

Uz dvoboj Nantesa i Zagreba, odigrana su još dva zaostala susreta u Ligi prvaka, a domaćini PSG i Kiel bili su uspješni...

Ružan poraz upisali su rukometaši Kielcea protiv PSG-a. U najmanju ruku očekivao se ravnopravniji dvoboj, međutim Kielce je upisalo jedan od svojih najtežih poraza u Europi, a Parižani su potvrdili kako se ne odriču ambicija za završetak natjecanja na prvom mjestu.

Parižanima je ovo čak peta uzastopna pobjeda čime polako ispravljaju loš ulazak u sezonu. Već u prvom poluvremenu sve je bilo riješeno, Kielce je već na odmoru zaostajalo devet golova i bilo je samo pitanje konačnog rezultata.

Završilo je čak 37:26, a u pobjedničkom sastavu Luc Steins postigao je šest golova, toliko je dodao i Mikkel Hansen, a po pet su zabili Elohim Prandi i Dylan Nahi. Vincent Gerard skupio je 12 obrana. Kod Kielcea po pet golova zabili su Szymon Sicko i Alex Dujšebaev. Igor Karačić dodao je jedan uz tri promašaja.

Kiel je imao teži posao protiv Aalborga i slavio je 28:26. U dosta izjednačenom dvoboju Aalborg je imao prednost na ulasku u zadnjih pet minuta 26:24, ali do kraja susreta ne postiže niti pogodak, a Kiel uz tri gola Ekberga i jedan Wienceka odlazi do pobjede.

Ekberg je skupio šest golova, pet je dodao Harald Reinkind, a Domagoj Duvnjak zabio je četiri iz sedam pokušaja Niklas Landin obranio je 12 pokušaja gostiju. Jednu obranu više na drugoj strani imao je Mikael Aggefors, sedam golova zabio je Sebastian Barthold, a po pet Nikolaj Christensen i Magnus Saugstrup Jensen.