Barcelona prekinula Sevillin niz, Valencia poražena u Madridu

Branimir Korać • subota, 27.02.2021.

Odigrana su četiri susreta 25. kola La Lige. Najzvučniji dvoboj igran je u Sevilli gdje je istoimeni domaćin ugostio Barcelonu...

Velika serija pobjeda Seville je prekinuta. Na Sanchez Pizjuanu ugostila je Barcelonu i upisala poraz 2:0, a osim što je izgubila taj susret, izgubila je i priliku da prestigne Barcelonu na ljestvici.

Očekivao se izjednačeniji dvoboj i bolja igra Seville, ali Barcelona je bila bolja i zasluženo je slavila. U svakom poluvremenu po jkedan pogodak, bilo je dovoljno za tri boda i dolazak na samo dva boda zaostatka za Atleticom koji ipak ima dvije utakmice manje.

Barca je povela u 29. minuti kada je Ousmane Dembele odlično primio Messijevo dodavanje i zabio za vodstvo.

U drugom dijelu Sevilla se malo više ohrabrila, ali Barcelonina obrana dobro je funkcionirala i domaćin nije uspio zaprijetiti. Zato je Barcelona došla do drugog gola, u završnici je Messi prošao kroz obranu i pogodio za konačnih 2:0.

Ivan Rakitić kod domaćina nije briljirao, a igrao je do 63. minute kada ga je zamijenio Oscar Rodriguez.

Osasuna je došla do nova tri boda i učvrstila je svoje mjesto u sredini ljestvice. Slavila je u gostima kod Alavesa 1:0, nanijela mu je treći uzastopni poraz i ostavila ga u problemima, a sama je pobjegla na sedam bodova ispred zone ispadanja.

Jedini pogodak na susretu pao je u 77. minuti kada je Enrique Barja poslao loptu u mrežu. Bio je to susret s malo prilika u kojem napadači nisu dolazili do izražaja pa tako ni Ante Budimir koji je igrao do 87. minute kada ga je zamijenio Enric.

Getafe je prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede. U toj seriji pet puta je poražen i jednom je remizirao, a pobjeda koja ga je iozvukla iz tog niza stighla je protiv Valencije s visokih 3:0.

Domaćin je poveo u 39. minuti golom Maura Arambarrija, a posao Getafeu olakšan je kada je u 51. minuti Mouctar Diakhaby isključen. U nastavku susreta Getafe je došao do još dva pogotka preko Jaimea Mate i Carlesa Alene.

Eibar nije uspio svladati fenjeraša Huescu, morao se zadovoljiti remijem 1:1. Niz utakmica bez pobjede tako je produžen na devet u svim natjecanjima. Ovdje je već u 17. minuti ostao bez ozlijeđenog Pedra Bigasa, a iako je bio puno bolji protivnik, prvi je primio gol. U 81. minuti Sandro Ramirez dovodi goste u vodstvo, ali samo dvije minute kasnije Pape Diop poravnava za konačnih 1:1.