Real Madrid 1:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Real Madrid kiksao, Vinicus spasio bod protiv Sociedada

Matej Kačan • ponedjeljak, 01.03.2021.

U posljednjem susretu 25. kola La Lige, Real Madrid je kiksom protiv Real Sociedada dopustio Atleticu novi bijeg. Dva Reala su u Madridu odigrala 1:1, a domaćinu je bod kasnim pogotkom spasio Vinicius...

Baš kad je Atletico Madrid svojim kiksevima malo začinio prvenstvo i učinio La Ligu zanimljivom tako što je dozvolio Real Madridu da se približi na tri boda, gradski rival u lovu je napravio svoj kiks te je dao malo zraka vodećoj momčadi.

Real Madrid je u posljednjem susretu 25. kola La Lige igrao protiv Real Sociedada, a Baski su još jednom potvrdili svoju dobru formu te su trenutke krize ostavili daleko iza sebe. Sociedad je odigrao jako dobro i sve do posljednjih minuta je imao i tri boda u džepu.

Domaćin je bio bolji i prijetio je, ali ozljedama prošarana momčad Madrida nije uspjela stvoriti mnoštvo šansi. Onu najbolju za vodstvo je potratio Mariano koji je u 22. minuti glavom pogodio vratnicu. Sociedad je zato poveo u najboljem trenutku, početkom drugog dijela.

Nacho Monreal je ubacio, a najviši u skoku je Portu koji matira Thibauta Courtoisa. Nakon toga imamo opsadu gola gostiju, ali bez prave prilike koja bi garantirala pogodak ili preokret. Tek je pri kraju susreta, u 88. minuti Vinicius Junior pucao, lopta se odbila od bloka te je završila u mreži.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je ovim bodom Real Madrid ostao na diobi drugog mjesta s 53 boda, koliko ima i Barcelona, dok je Sociedad čvrsto peti s 42 boda. Luka Modrić je igrao do 77. minute.