Europska liga, skupina C, 10. kolo, 02.03.2021, 20:45 h
Montpellier 37:25 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe visoko poražen na gostovanju u Montpellieru

Mihaela Bradovski • utorak, 02.03.2021.

Rukometaši Nexea upisali su visok poraz na gostovanju kod Montpelliera u zadnjem kolu grupne faze EHF Europske lige. Francuzi su slavili 37:25...

U izravnom dvoboju za treće mjesto u skupini na kraju natjecanja, Montpellier je svladao Nexe s 37:25. Uoči susreta bilo je jasno da pobjednik završava kao treći dok poraženi pada na četvrto mjesto. Montpellieru je odgovarao i remi, ali odigrao je punim gasom i visoko je slavio 37:25.

Bilo je tu dosta pogrešaka, Nexe je imao 13 izgubljenih lopti od čega čak osam već u prvom poluvremenu u kojem je Montpellier stvorio visoku prednost i već tada bilo je jasno u kojem smjeru će utakmica otići.

Ključni bijeg u tom razdoblju Montpellier je ubilježio u zadnjih osam minuta prvog poluvremena kada je serijom 6:1 zaključio to razdoblje igre i poveo s 21:14.

U istom stilu Montpellier je otvorio drugo poluvrijeme, u 39. minuti imao je 26:14 i ta serija spajajući dva poluvremena na kraju je iznosila čak 11:1.

U nastavku susreta Nexe je pokušavalo malo smanjiti zaostatak, Montpellier je uglavnom bez većih problema držao visoko vodstvo i završilo je 37:25.

Kod Nexea Saša Barišić Jaman zabio je sedam golova, a Janko Kević pet dok je Moreno Car imao 13 obrana. Kod Montpelliera po sedam golova postigli su Kylian Villeminot i Hugo Descat, a Melvyn Richardson dodao je šest.