Milan izvukao bod iz kaznenog udarca u 97. minuti, Jurićeva Verona uvjerljiva

Branimir Korać • srijeda, 03.03.2021.

Milan jedini od momčadi iz vrha nije stigao do pobjede u 26. kolu Serie A. Sekunde su ga dijelile od poraza, ali spaso se iz kaznenog udarca...

Milan je kiksao na svom travnjaku protiv Udinesea i jedan bod je iščupan u doslovno posljednjoj sekundi susreta. Franck Kessie izjednačio je iz kaznenog udarca, a sudac je odmah odsvirao kraj bez da je lopta krenula s centra,

Udinese je bilo u vodstvu od 68. minute golom Rodriga Becaa, ali Milan je bio uporan i u sudačkoj nadoknadi je zaradio kazneni udarac nakon igranja rukom Jensa Strygera Larsena. Ante Rebić odigrao je cijelu utakmicu.

Atalanta je stigla do četvrte uzastopne pobjede slaveći na svom travnjaku s čak 5:1 protiv posljednjeplasiranog Crotonea. Očekivan rasplet, Crotone je i kvalitetom najlošija momčad lige te je Atalanta iskoristila priliku dodatno se nakrcati samopouzdanjem.

Gosti su izdržali jedno poluvrijeme Robin Gosens je zabio za vodstvo, ali Simy je izjednačio. Zato u drugom dijelu Jose Palomino, Luis Muriel, Josip Iličić i Aleksej Mirančuk zabijali su za domaćina za visokih 5:1.

Mario Pašalić ušao je u 63. minuti umjesto Reme Freulera.

Roma je odnijela sva tri boda iz Firence pobjedom protiv Fiorentine 2:1. Pobjeda je izborena u samoj završnici kada je u 88. minuti Amadou Diawara zabio za pobjedu. Ranije je Leonardo Spinazzola prvo doveo Romu u vodstvo da bi autogolom vratio Viole u igru.

Totalni kaos u dvoboju Sassuola i Napolija. Završilo je 3:3 uz dva gola iz penala u 90. minuti. Roma je dva puta poništavala vodstvo Sassuola do kojeg je dolazio autogolom Nikole Maksimovića pa penalom Domenica Berardija. Prvo je Piotr Zielinski zabio za 1:1 pa Giovanni Di Lorenzo za 2:2 da bi u 90. minuti iz kaznenog udarca Lorenzo Insigne donio Napoliju preokret. Gosti nisu izdržali i u 95. minuti Francesco Caputo postavio je konačnih 3:3 iz novog kaznenog udarca.

Jurićeva Verona slavila je u gostima kod Beneventa s 3:0 i tako nastavila dobar niz od četiri utakmice bez poraza. U prvom dijelu gosti su dva puta pogađali mrežu, prvo je Davide Faraoni zabio za vodstvo da bi pomogao autogolom Daam Foulon za 2:0. Kasnije je Kevin Lasagna postavio konačnih 3:0.

Veliki gradski derbi između Genoe i Sampdorije okončan je 1:1. Na kraju i realno, bio je to izjednačen dvoboj u kojem je Genoa povela preko Davidea Zappacoste, a Lorenzo Tonelli izjednačio. Milan Badelj igrao je cijelu utakmicu, a Marko Pjaca ušao je u 82. minuti.