Mornar u trećoj četvrtini slomio Zadrane i upisao pobjedu

Matej Kačan • četvrtak, 04.03.2021.

Košarkaši Zadra ipak nisu uspjeli doći do iznenađenja na gostovanju u Baru u sklopu zaostalog susreta 14. kola ABA lige. Mornar je bio bolji sa 77:71 zahvaljujući dobroj trećoj dionici...

Iako je Zadar odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme protiv mnogo jačeg i skupljeg suparnika, košarkaši Mornara ipak su u drugom poluvremenu pokazali klasu te su prelomili susret za svoju 15. pobjedu u zaostalom susretu 14. kola ABA lige.

Zadar je na put u Crnu Goru krenuo bez svog glavnog trenera Veljka Mršića te nije mogao računati na Filipa Kraljevića jer se ovaj susret trebao odigrati prije nego što je Kraljević došao u Zadar, dok su s druge strane izostali Pullen i Whitehead.

U dosta efikasnom početku se Zadar uspio držati u egalu, a onda je krajem prve dionice povezao nekoliko obrana te je uspio doći do 21:18 vodstva. Nakon još nekoliko promjena vodstva na semaforu je ista udaljenost i na poluvremenu, 41:38 za Zadar.

No, u drugo poluvrijeme gosti kreću jako slabo, Mornar koristi činjenicu da je treću na klupi počeo Dominik Mavra i rade 10:0 seriju u tri minute za odlazak na sedam poena razlike. Do kraja je sve bila igra mačke i miša, Zadar se nekoliko puta vraćao, ali je Mornar uvijek u ključnim napadima imao tricu u rukavu.

Prednjačio je Derek Needham koji je na pet razlike tri minute prije kraja povezao sjajnih osam poena te je prelomio susret, a sve zajedno je završilo sa 77:71 za domaćina i Zadru barem ostaje dobra borba uz limitiranje napadački sjajne ekipe na ispod 80 poena.

Needham je kod Mornara zabio 20 uz sedam dodavanja, dok su kod Zadra najbolji bili Amerikanci. Chinanu onuaku je ubacio 17 uz sedam skokova, dok je Justin Carter dodao 14 poena, četiri skoka i četiri dodavanja. Zadrani su na 6-10 omjeru, a nastavak turneje po Crnoj Gori imaju za vikend protiv Budućnosti.