Igokea i Cedevita Olimpija upisale očekivane pobjede

Matej Kačan • subota, 06.03.2021.

Prva dva susreta od bogatog četverostrukog programa u ABA ligi završila su očekivanim i sigurnim pobjedama momčadi koje se bore za doigravanje. Igokea i Cedevita Olimpija bile su vrlo sigurne...

Iako je veliko opuštanje u posljednjoj dionici kozmetički uljepšalo rezultat i poraz FMP-a učinilo prihvatljivim, ostaje činjenica da su košarkaši Igokee poprilično sigurno i uvjerljivo deklasirali domaćina u prvom susretu subote u ABA ligi.

Igokea nastavlja svoju borbu za doigravanje i u posljednju četvrtinu je ušla s čak 20 poena prednosti, ali je četvrta dionica odigrana u revijalnom tonu od strane gostiju pa se FMP vraća, ali samo do 87:82 poraza nakon 24:9 serije u posljednjih 10 minuta.

Igokea je tako sigurno stigla do 15. pobjede i na 15-4 omjeru dijeli mjesto s Mornarom, dok je FMP na 6-12 u društvu Zadra i Splita kao momčadi sa šest pobjeda. Steven Gray je bio sjajan kod gostiju s 19 poena uz pet trica, dok je Edin Atić dodao 12. Hands je s 21 poenom vodio FMP.

Drugi susret je bio još uvjerljiviji, Cedevita Olimpija je u gostima s 13 poena viška deklasirala Borac u Čačku. Borac izgleda kao prvi kandidat za razigravanje za ostanak te je s četiri pobjede na dnu liste aktivnih klubova, a do posljednje je dionice na domaćem terenu upao u rupu od 18 poena minusa.

Povratak u posljednjoj dionici nije domaćina približio na nekakvu konkurentnu razliku, već je susret završio s 95:82 za Slovence koji su na 15-3 omjeru i samo Crvena zvezda s 13-2 ima manje poraza od njih. Kendrick Perry je s 21 poenom vodio Cedevita Olimpiju, dok je Jones kod Borca zabio 26.