Amartey donio preokret Leicesteru, Wolvesi i Villa bez golova

Matej Kačan • nedjelja, 07.03.2021.

Još dva susreta su odigrana u subotu u Premier ligi, a važnu pobjedu ostvario je Leicester koji je prekinuo niz od dvije utakmice bez pobjede te je skočio na drugo mjesto...

Nogometaši Leicestera uspjeli su se ipak oporaviti od niza od dvije utakmice bez pobjede. Nakon poraza od Arsenala i kiksa remijem protiv Burnleyja, Leicester je bio na najboljem putu da protiv Brightona upiše novi kiks, ali je ipak uspio preokrenuti rezultat i slaviti.

16. momčad Premier lige je povela u ranoj fazi susreta, već u desetoj minuti je Neal Maupay pronašao Adama Lallanu, a iskusni veznjak ne griješi i sjajno pogađa silovitim udarcem za 1:0. Imat će nekadašnji igrač Liverpoola još jednu sjajnu šansu za 2:0, ali je glavom pogodio vratnicu u 41. minuti nakon slobodnog udarca.

Drugo poluvrijeme ipak donosi preokret Leicestera. Youri Tielemans je jednom jako finom loptom u 63. minuti pronašao Kelechija Iheanachoa koji zadržava mirnoću i sjajnu završnicu za 1:1, dok je preokret došao u 87. kad je Daniel Amartey najviši u skoku nakon udarca iz kuta za 2:1.

Leicester se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto, ali uz utakmicu više i dva boda više od Uniteda kojem slijedi veliki gradski dvoboj protiv prvoplasiranog Cityja. Odigran je još jedan dvoboj u subotu poslijepodne, u susretu sredine tablice su Wolverhampton i Aston Villa igrali bez pogodaka i pobjednika.