HT Prva liga, 24. kolo, 07.03.2021, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ivan Bebek, Robi Kezele, Luka Pajić
Matar Dieye 55'
Gorica

Gorica vodila na ulasku u 90. minutu, Osijeku VAR odnio pobjedu u 95.

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.03.2021.

Ne toliko kvalitetnu koliko dramatičnu utakmicu odigrali su Osijek i Gorica. Završilo je 1:1 iako su Osječani u 95. minuti slavili pobjedu, no VAR je poništio pobjednički pogodak...

Dramatičan dvoboj između Osijek i Gorice okončan je remijem, a do pobjede su mogli i jedni i drugi. Možda nije bilo toliko prilika, ali i jedni i drugi pružili su sve od sebe kako bi upisali bodove.

Prvo poluvrijeme bilo je loše u smislu kvalitete i prilika. Praktički niti jedna baš velika prilika, uglavnom se igralo čvrsto između dva kaznena prostora i bez velikih šansi.

Može se istaknuti tek pokušaj Miereza glavom ravno u Banića te udarac Lovrića sa 17 metara koji je otišao pokraj gola.

U drugom poluvremenu zato rano dolazi do pogotka. U 55. minuti Matar je pobjegao Tomelinu koji ga je pratio, ali nije ga mogao iskontrolirati, Ivušić je obranio prvi pokušaj, lopta se odbila ponovno do Matara koji iz drugog pokušaja zabija za 1:0.

U zadnjih 20 minuta nemoć svoje momčadi Bjelica je pokušao razbiti uvođenjem Santinija i pritisak je sve više rastao.

U 88. minuti Martinsson je srušio u 16 metara upravo Santinija, a nakon konzultacije s VAR-om potvrđen je kazneni udarac koji u 91. minuti realizira Bohar.

Osijek je krenuo po drugi pogodak pa je u 93. minuti dobru priliku propustio Kleinheisler da bi dvije minute kasnije uslijedilo veliko slavlje.

Bočkaj je ubacio s lijeve strane,a Erceg glavom u padu poslao loptu u mrežu. Uslijedilo je dugo vijećanje i odluka kako je ipak bilo zaleđe te je gol poništen, a susret okončan 1:1.