Premiership, 27. kolo, 07.03.2021, 20:15 h
Tottenham 4:1 Crystal Palace
Crystal Palace

Kane i Bale pokazali silu i deklasirali Palace

Matej Kačan • nedjelja, 07.03.2021.

Nogometnu nedjelju u Premier ligi zaključili su Tottenham i Crystal Palace, a Spursi su na svom stadionu uvjerljivo slavili s 4:1 pogonjeni sjajnim partijama Harryja Kanea i Garetha Balea...

Nogometaši Tottenhama su upisali i treću pobjedu u nizu i punopravno su se opet uključili u borbu za europska mjesta. Nakon Burnleyja i Fulhama, Tottenham je iskoristio lakši dio rasporeda te je deklasirao i Crystal Palace.

Završilo je 4:1, a posebno su raspoloženi bili Gareth Bale i Harry Kane. Sjajni je duo među sobom podijelio sva četiri pogotka, a Kane je asistirao za oba gola Velšanina i s punim pravom nosi epitet igrača utakmice.

Krenulo je u 25. minuti lijepom momčadskom akcijom u kojoj je Kane izbačen na lijevu stranu, ali on šalje povratnu na peterac gdje je Bale sam i samo skreće loptu u praznu mrežu. Do poluvremena je Palace izjednačio, strijelac je Christian Benteke koji je glavom ubačaj Luke Milivojevića poslao u vrata Huga Llorisa.

No, u drugom dijelu slijedi prava rapsodija, a otvara Kane u 49. kad šalje ubačaj s desne strane, a na četiri metra je Bale najviši u skoku za svoj drugi pogodak i novog vodstvo Tottenhama. Samo tri minute kasnije sjajni napadač upisuje i prvu pogodak prekrasnim udarcem iz prve s ruba 16 metara.

Svoju simultanku je Kane zaključio u 76. minuti kad ga je loptom izbacio Heung-Min Son, a Englez glavom zabija za 4:1. VAR je provjeravao možebitno zaleđe, ali njega nije bilo i Kane upisuje drugi pogodak uz dvije asistencije te dolazi do 16. ligaškog pogotka i drugi je na listi strijelaca iza Mohameda Salaha.

No, Kane je već ostvario sjajni double-double jer ima i 13 asistencija s dvije večerašnje i direktno je bio uključen u 29 ligaških golova Tottenhama od 46 ukupnih. Tottenham je skočio na šesto mjesto s 45 bodova i ima bod manje od Evertona i dva od Chelseaja.

Crystal Palace je ostao na 34 boda i 13. mjestu tablice te je prekinuo niz od tri susreta bez poraza.