Bernarda Pera visoko poražena na startu turnira u Dubaiju

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 08.03.2021.

Odigrani su prvi susreti prvog kola turnira u Dubaiju, a u akciji je bila i Bernarda Pera koja je poražena od Anastasije Sevastove...

Zadranka koja nastupa pod američkom zastavom, Bernarda Pera, nije se dobro provela na startu turnira u Dubaiju. Igrala je protiv Anastasije Sevastove i visoko je poražena sa 6:0, 6:3. Prvi set je prespavala da bi u drugom bila u igri do 4:3, tu izgubila servis i ubrzo i meč.

U tri seta do pobjede je došla Alize Cornet koja je porazila Dariju Kasatkinu. Ruskinja je dosta griješila, imala je i deset dvostrukih servis pogrešaka i nije imala pravu šansu za prolaz. Ovo je prvi put u tri meča da je Cornet svladala Kasatkinu.

Jedina nositeljica koja je bila u akciji je Maria Sakkari, no odmah je upisala poraz protiv Barbore Krejčikove i oprostila se od turnira.

Prava drama u dva sata i 45 minuta borbe vodila se u meču između Cori Gauff i Jekaterine Aleksandrove. Gauff je slavila u tri seta i pritom je spasila dvije meč lopte u trećem setu.

Ruska veteranka Svetlana Kuznjecova slavila je u tri seta protiv Qiang Wang i to nakon što se našla u problemima u trećem setu, Wang je kod 5:4 servirala za meč, ali nije uspjela dovršiti posao.