Roma i Arsenal napravili veliki korak prema prolazu

Branimir Korać • petak, 12.03.2021.

Odigrana su još tri susreta osmine finala Europske lige, a najveći dio posla odradili su Roma protiv Šahtara te Arsenal protiv Olympiakosa...

Roma je odradila glavninu posla u prvoj utakmici pobjedom protiv Šahtara s 3:0. Ukrajinska momčad utakmicu je započela s, vjerovali ili ne, čak devet Brazilaca u prvih 11, ali daleko je to bilo od brazilskog nogometa.

Rimljani su poveli u 23. minuti golom Lorenza Pellegrina, a nije ih omela niti ozljeda Henriha Mhitarjana koji je već u prvom poluvremenu morao napustiti igru.

U drugom dijelu Roma je dovršila posao, prvo je Stephan El Shaarawy povisio na 2:0 da bi priču završio Gianluca Mancini.

Veliki posao odradio je i Arsenal koji je u gostima slavio protiv Olympiakosa 3:1. Grci su još u 80. minuti imali 1:1, ali u zadnjih deset minuta primili su dva gola.

Arsenal je na odmoru vodio 1:0 golom Martina Odegaarda, no domaćin se vratio u nastavku pogotkom Youssefa El Arabija.

Da Arsenal ipak miran dočeka uzvrat u zadnjih deset minuta pobrinuli su se Gabriel i Mohamed Elneny.

Granada je s 2:0 bila bolja od Moldea i također je zakoračila prema prolazu. Norvežani su zadnjih 20 minuta odigrali bez isključenog Ellingsena, a njegovo neigranje bit će hendikep u uzvratu.

Granada je do pobjede došla golovima Jorgea Moline i Roberta Soldada i nosi solidnu zalihu na uzvrat.