Zadar se u završnici raspao protiv FMP-a, Perinčić: 'Preuzimam odgovornost'

Matej Kačan • subota, 13.03.2021.

U jednom od ključnih susreta za ostanak u ABA ligi, košarkaši Zadra su se raspali protiv FMP-a u završnici te su izgubili i prednost u međusobnoj koš razlici...

Košarkaši Zadra su se raspali u završnici protiv FMP-a kod kuće u jednoj od ključnih utakmica sezone u ABA ligi protiv jednog od direktnih konkurenata za ostanak. Zadrani su na domaćem terenu branili pobjedu u produžetku u gostima protiv istog protivnika, ali su nakon sjajnog ulaska u utakmicu i vodstva kroz cijelo prvo poluvrijeme nestali s terena.

Gotovo pet minuta je FMP na početku ostao bez poena i prednost Zadra se kroz 15 minuta uglavnom kreće između pet i devet poena razlike, ali do poluvremena se gosti vraćaju u egal, a u drugom dijelu i preokreću te vode glavnu riječ. Posebno loš period Zadra bila je sama završnica te je domaćin u posljednjih nekoliko minuta ostao na samo dva poena i samo deset ukupno u posljednjoj dionici.

Produkt svega je 63:76 poraz, 12. ukupno za Zadar koji je na 6-12 omjeru, dok je FMP na 7-12, koliko ima i Partizan. Šanse za Zadrane su domaće utakmice protiv Borca i Cibone koje se jednostavno moraju dobiti ako se želi izbjeći razigravanje za ostanak.

Nemanja Nenadić s 24 poena te Marko Pecarski sa 17 su vodili FMP, dok je kod Zadra Chinanu Onuaku ubacio 12, a Justin Carter je usprkos ozljedi zgloba nastupio te je imao 11 poena. Zadrane je i u ovom susretu vodio Ivan Perinčić.

Ponoćni trener Zadra nema lak posao voditi ekipu kroz jako težak i pretrpan raspored bez glavnog trenera Veljka Mršića, a razloge poraza je vidio u greškama i nedostatku koncentracije. Isto tako je preuzeo odgovornost za poraz:

"Zaslužena pobjeda FMP-a. Imali su više energije i želje, jednostavno nismo bili pravi, pogotovo u drugom poluvremenu. Imali smo puno grešaka i dekoncentracije da bi ovu utakmicu pobijedili. Nismo smjeli izgubiti više od 10 razlike onda nam je pala koncentracija i izgubili smo 13 razlike što je nedopustivo. Ja preuzimam odgovornost za ovaj poraz, vidi se da ova ekipa bez pravog treninga ne može funkcionirati", poručio je trener Zadra.