Njemačka pregazila Sloveniju već u prvom poluvremenu

Branimir Korać • nedjelja, 14.03.2021.

U kvalifikacijskoj skupini koja se igra u Berlinu Njemačka je napravila veliki korak prema odlasku na Olimpijske igre...

Vrlo ružan poraz upisana je Slovenija protiv Njemačke. Nijemci su slavili 36:27, a već u prvom poluvremenu Sloveniji je prijetila teška katastrofa.

U 27. minuti Njemačka je vodila s nestvarnih 21:10 i već tada je bilo jasno da će do pobjede. Slovenija je u drugom dijelu spašavala obraz i pokušavala ublažiti štetu i uspjela je u nekoliko navrata smanjiti na minus sedam, ali ne i bolje od toga.

Kod raspoloženih Nijemaca Marcel Schiller postigao je sedam golova, šest je dodao Julius Kühn, a pet Timo Kastening. Kod Slovenije pet golova postigao je Blaž Blagotinšek.

Švedska je rutinski riješila Alžir i dok će Nijemci protiv Alžira vjerojatno potvrditi prvo mjesto, Švedska i Slovenija potući će se u izravnom dvoboju za drugo mjesto.

Bio je to sličan susret onome između Njemačke i Slovenije, Šveđani su jako brzo stvorili razliku, imali 18:8 već u prvom dijelu i kasnije rutinski dovršili posao.

Predvodili su ih Emil Mellegard i Niclas Ekberg s po šest golova te Linus Persson s pet. Mikael Aggefors skupio je 14 obrana. Kod Alžira po pet golova postigli su Zohir Naim i Abdi Ayoub dok je Khalifa Ghedbane skupio 11 obrana.