Olimpijske igre 2020., kvalifikacije, skupina 2, 3. kolo, 14.03.2021, 18:30 h, Montpellier
Suci: Arthur Brunner, Morad Salah (Švicarska)
Hrvatska
Hrvatska
30:27(14:13) Tunis
Tunis

Hrvatska odradila posao i u drugom dijelu slomila Tunižane

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.03.2021.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru u Montpellieru. Svladala je Tunis s 30:27 u susretu u kojem nije briljirala, ali je na kraju na kvalitetu izvukla pobjedu. Sada se čeka Francuska...

UKUPNO2703/32

Hrvatska je odradila svoj dio posla i upisala je pobjedu protiv Tunisa s 30:27. Bilo je loših razdoblja i Tunižani su u jednom dijelu susreta izgledali jako dobro, međutim Hrvatska je ipak uspjela u drugom poluvremenu stvoriti razliku.

Ključno je bilo drugo poluvrijeme, njegovo otvaranje u kojem je odlično reagirao David Mandić i povukao Hrvatsku. U završnici je ponovno bilo manjeg kompliciranja, ali Hrvatska je ipak upisala pobjedu 30:27.

Još jednom to nije izgledalo posebno dobro. Smjenjivala su se dobra i loša razdoblja, Hrvatska je imala dobar ulazak u utakmicu pa onda odjednom stala.

Tunis je uspio napraviti seriju čak 5:0 s kojom je poveo sa 6:4 i sve do zadnjih deset minuta prvog dijela i vodstva 10:9, Hrvatska nije mogla okrenuti rezultat. Bio je to dio serije 5:0 kojom je Hrvatska došla do vodstva 12:9 i umjesto da mirno privede poluvrijeme kraju, još jednom je zakomplicirala situaciju i dopustila Tunižanima povratak.

Nakon 14:13 na poluvremenu, očekivao se bolji ulazak u drugi dio i to se i dogodilo.

David Mandić je proradio, zabijao je s krila, s crte, iz kontre, jednostavno na sve moguće načine i odveo je Hrvatsku na 20:14.

Činilo se da su tu Tunižani napokon pali, Hrvatska je mirno držala visoku razliku i imala je na deset minuta prije kraja i 26:18.

No jednostavno ne može sve lako. Napravio je Tunis ničim izazvan seriju 6:1, smanjio na 27:24 u samo pet minuta pa je Hrvoje Horvat morao trgnuti igrače minutom odmora. U tome je uspio i nekako je susret priveden kraju pobjedom 30:27.

Hrvatska je upisala dvije željene pobjede i sada čeka Francuze koji ne smiju izgubiti od Portugala ili pak moraju izgubiti više od sedam razlike. U protivnom, Hrvatska ne ide u Tokio.