HT Prva liga, 25. kolo, 14.03.2021, 17:05 h, Šubićevac
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Marko Stolnik
Ante Erceg 85'
Osijek

Osječani odličnim početkom drugog poluvremena slomili Šibenčane

Branimir Korać • nedjelja, 14.03.2021.

Osijek je vrlo lako prošao kroz Šibenik i slavio je s 4:0. Bio je bolji protivnik i zasluženo je odnio pobjedu, a otpor domaćina slomio je početkom drugiog dijela...

Isnik Alimi
46'

Ivica Batarelo
46'

Alvaro Martin de Frias
71'

Niko Rak
80'

Nikola Rak
90'+2'

Nenad Bjelica

Nepredviđeno kasno završio je dvoboj između Šibenika i Osijeka, a razlog je nebvrijeme koje je prouzročilo strujni udara i gašenje reflektora na poluvremenu. Šibenčanima je pomračenje trajalo nešto duže jer su im Osječani zabili dva gola u prvih pet mibnuta drugog dijela i odnijeli pobjedu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pretjerano puno uzbuđenja, a u njemu su bolji bili gosti. Ujedno su i stigli do vodstva u 13. minuti golom Laszla Kleinheislera koji je sve napravio sam, ušao s lijeve strane prema sredini i onda krasno pogodio suprotni kut.

Imao je Osijek još jednu jako dobru priliku preko Jugovića u završnici poluvremena, međutim Labrović je odlično obranio njegov pokušaj.

U drugom dijelu Osijek odmah dolazi do vodstva. Ubačaj iz kuta izveo je Bočkaj, prvi je do lopte stigao Čeberko koji puca, no tek nakon što se lopta odbila od Miereza završava u domaćoj mreži.

Samo dvije minute kasnije Bočkaj je izveo još jedan korner, a za povećanje gostujućeg vodstva najviši je u skoku bio Santini.

Brzih 3:0 i tu je već sve bilo jasno. U završnici susreta, Osijek točnije pet minuta prije kraja dvoboja stiže do četvrtog zgoditka. Bočkaj je u odličnu priliku gurnuo Bohara koji se odlučuje za asistenciju Ercegu, a on postavlja konačnih 4:0.

Važna pobjeda Osječana koji su tako zadržali korak s Dinamom.