Sevilla slavila u velikom gradskom derbiju, Villarreal napokon do pobjede

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.03.2021.

U 27. kolu La Lige u nedjeljnim susretima i središtu pozornosti bio je dvoboj između Seville i Real Batrisa, a do pobjede je došla Sevilla...

U velikom seviljskom derbiju Sevilla je bila bolja od Betisa s 1:0. Bio je to izjednačen dvoboj u kojem je odluka pala sredinom prvog poluvremena kada je Sevilla došla do pogotka, a Betis se kasnije nije uspio vratiti u utakmicu.

U 27. minuti Jesus Navas proigrao je Youssefa En Nesyrija koji ne griješi i zabio ja vodstvo. Kasnije je Betis probavao doći do poravnanja, ali ostalo je 1:0.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 67. minuti umjesto Papua Gomeza.

Celta i Athletic Bilbao remizirali su bez pogodak, ishod koji na kraju ne znači previše nijednima. Obje momčadi nadale su se pobjedi kako bi se približile vodećoj šestorki, ali nisu uspjele. Domaćin je bio bolji protivnik i bliži pobjedi.

Kao domaćin do pobjede je došla Granada koja je slavila s 1:0 protiv Real Sociedada. Granada je do pobjedničkog gola došla u 51. minuti susreta kada je German Sanchez skrenuo loptu u mrežu i tako donio pobjedu svojoj momčadi.

Inače gosti su bili hendikepirani od sredine prvog dijela kada je igru morao napustiti David Silva zbog ozljede.

Villarreal je puno bolje koristio svoje prilike od Eibara i u gostima je slavio s 3:1 i tako prekinuo seriju utakmica bez pobjede.

Gosti su uhvatili Eibar na prepad i poveli su već u prvoj minuti golom Moija Gomeza da bi u 34. minuti Carlos Bacca povisio na 2:0.

Sve što je moglo krenuti krivim smjerom za Eibar krenulo je pa je tako ostao bez ozlijeđenog Cotea nakon čega je i Esteban Burgos zapucao kazneni udarac.

U drugom dijelu Sergio Enrich uspio je smanjiti zaostatak, ali nije išlo više od toga. Čak niti od 80. minute kada su gosti ostali s igračem manje zbog isključenja Etiennea Capouea. U 87. minuti Alfonso Pedraza postiže još jedan pogodak i odvodi Villarreal do pobjede.