Borac svladao Krku i zakomplicirao dno ABA lige

Matej Kačan • ponedjeljak, 15.03.2021.

Borba za izbjegavanje dodatnog razigravanja za ostanak u ABA ligi postala je još oštrija nakon što je Borac iz Čačka u gostima svladao Krku te je dodatno izjednačio tablicu...

Dojučerašnji glavni kandidat za dodatne kvalifikacije za ostanak u ABA ligi Borac iz Čačka je u ponedjeljak upisao veliku i važnu pobjedu te je dodatno zakomplicirao situaciju u donjem domu lige. Borac je u 21. kolu lige u gostima svladao Krku s čak 94:74 te je stigao na pet pobjeda, jednu manje od Zadra, Krke i Splita.

Krka je bolje krenula u susret i činilo se da će u najmanju ruku obraniti četiri razlike iz pobjede na gostovanju u Čačku. Nakon prve dionice je bilo šest razlike za Krku, ali ostalih 30 minuta u potpunosti pripada gostima koji su do poluvremena okrenuli egal u svoju korist, a u posljednjoj dionici su razbili suparnika.

Druga polovica treće i početak četvrte se igraju u rasponu od deset do 13 razlike za Borac, a pred kraj se Krka potpuno raspada i u zadnjih 10 minuta ostaje na isto toliko poena, a Borac odlazi na najviših plus 20 koji stoje i na semaforu na kraju susreta.

Bryce Jones je vodio Borac s 20 poena, četiri manje je dodao Duda Sanadze. Roderick Camphor je kod Krke bio prvo ime s 26 poena, a uz njega je jedini dvoznamenkasti bio Rok Stipčević. Hrvatski igrač je za 23 minute zabio 13 poena uz 5/9 iz igre i 3/6 za tri, a imao je i dvije asistencije.

Jure Škifić je dodao sedam poena za 21 i pol minutu te je gađao 3/4 iz igre uz pet skokova. Krki je ovo osmi poraz u posljednjih devet abaligaških susreta, a slijedi joj nova "utakmica sezone", protiv Splita kod kuće.