Barcelona 4:1 Huesca
Huesca

Messi poveo Barcelonu do uvjerljive pobjede nad Huescom

Matej Kačan • ponedjeljak, 15.03.2021.

Nogometaši Barcelone uspejšno su odradili svoje obveze u 27. kolu La Lige te su uvjerljivom pobjedom nad Huescom došli na četiri boda od Atletica...

Svoj susret 27. kola La Lige odigrala je i Barcelona koja je dobro iskoristila kiks Atletica te se uvjerljivom pobjedom kod kuće nad Huescom primakla na četiri boda od prvog mjesta. Barcelona je slavila s 4:1 protiv posljednje ekipe lige, a do četvrtog slavlja u nizu ju je povukao Leo Messi.

Argentinac je postigao prvi i posljednji gol na susretu u kojem je i Huesca imala što za reći i imala je nekoliko svojih dobrih prilika. Ipak, Barcelona je logično pokazala više te je povela već u 13. minuti preko Messija kojem je asistirao Sergio Busquets.

Imao je Jordi Alba sjajnu priliku u 33. minuti koju je zapucao u vratnicu, a dvije minute kasnije je 2:0 pogotkom Antoine Griezmanna. U 42. opet se trese okvir gola, ovaj put Frenkie de Jong pogađa gredu, a u nadoknadi prvog dijela Huesca ima kazneni udarac kojeg koristi Rafael Mir Vicente.

Početkom drugog dijela je Barcelona podigla rezultat na 3:1 preko Oscara Mingueze, a konačnih 4:1 je Messi lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu iako je imao pomoć obrambenog bloka od kojeg se lopta odbila i prevarila vratara.

Barcelona je i dalje dva boda ispred Real Madrida te četiri iza Atletica, dok je Huesca četiri boda od zone spasa i ostaje na posljednjem mjestu.