Prva HNL juniora: Dinamo kiksao, Hajduk novom pobjedom povećao bodovnu prednost

Sportnet • utorak, 16.03.2021.

Odigrani su dvoboji 18. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 18 pogodaka, od toga 2.57 po utakmici. Vrijedi izdvojiti pobjede Rijeke, Lokomotive, Hajduka i Intera protiv Istre 1961, Sesveta, Orijenta 1919 odnosno Dugopolja.

Rijeka je u derbiju della Učka, koji je odigran u Medulinu pobijedila Istru 1961 1:0. Strijelac za slavlje gostiju s Rujevice bio je Dominik Simčić u desetoj minuti. Riječani nastavljaju loviti treće mjesto na kojem se nalazi Lokomotiva. Puljani su porazom pali na donji dio poretka.

Na Kajzerici odigran je susjedski okršaj između Lokomotive i Sesveta. Nakon prvog poluvremena nije bilo golova. U nastavku Lokosi su otključali bravu Sesvećana. Sa otključavanjem počeo je Lukas Kačavenda u 47., a završio Joško Rendulić u 89. minuti za konačnih 2:0. Igrači trenera Silvija Čabraje upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu (treću zaredom u proljetnom dijelu sezone).

Na Krimeji sastali su se pretposljednji Orijent 1919 i vodeći Hajduk. Sastav Marijana Budimira zabilježio je novi trijumf, a pogotke za tri boda postigli su Marko Domančić u 18. i njegov imenjak Brkljača u 88. minuti. Zahvaljujući kiksu Dinama na gostovanju kod Osijeka, Bili su pobjegli Modrima na pet bodova razlike.

Na ŠRC Ivan Laljak-Ivić u Zaprešiću sučeljavanje su odigrali Inter i Dugopolje. Pobjeda je pripala domaćinu, a zanimljivo je kako su Zaprešićani slavili sa identičnim rezultatom kao Dugopoljci u prvom ovosezonskom ogledu (4:1). Na poluvremenu momčad Tadije Bekavca vodila je 2:0 pogocima Luke Dajčera u 20. i Matije Frkovića u 41. minuti. Drugi dio otvoren je golom Brune Gulije za 3:0. To se dogodilo u 51. minuti, da bi u 65. minuti Nikola Pervan smanjio rezultat na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Sven Adžaga u 77. minuti.

Rezultati 18. kola Prve HNL juniora: Rudeš – Slaven Belupo 1:1 (Čerkez 78/F. Vuić 1), Istra 1961 – Rijeka 0:1 (Simčić 10), Varaždin – Hrvatski dragovoljac 2:2 (Mezga 81 – 11m, Havojić 90+4/Kopić 17, Pelko 85), Lokomotiva – Sesvete 2:0 (Kačavenda 47, Rendulić 89), Orijent 1919 – Hajduk 0:2 (Domančić 18, Brkljača 88), Osijek – Dinamo 1:1 (Branšteter 2/Barišić 39), Inter Zaprešić – Dugopolje 4:1 (Dajčer 20, Frković 41, Gulija 51, Adžaga 77/Pervan 65).