Kraj za Mladenović u St. Peterburgu, Kasatkina zaustavila Tauson

Branimir Korać • srijeda, 17.03.2021.

Na WTA turniru u St. Peterburgu jedna nositeljica ostala je berz drugog kola. Kristina Mladenović poražena je od Margarite Gasparjan...

Kineska kvalifikantica Xinyu Wang prošla je u drugo kolo turnira u St. Peterburgu. Wang je na startu bila bolja od Bugarke Viktorije Tomove koju je svladala u tri seta. Kineskinja je imala tek 44 posto ubačaja prvog servisa i 12 dvostrukih servis pogrešaka, ali je devet puta oduzimala protivnici servis.

Mlada Dankinja Clara Tauson poražena je u dva seta osme nositeljice Darije Kasatkine. Tauson osvojila turnir u Lyonu nedavno, ali ovdje je nakon prolaska kvalifikacija ipak upiala poraz. Gotovo stalno je bila u zaostatku i u lovu za Kasatkinom, a potpuno je pokleknula u tie-breaku drugog seta.

Iznenadila je Ruskinja Margarita Gasparjan koja je u tri seta bila bolja od Kristine Mladenović. Francuskinja je uzela prvi set pa nakon toga izgubila naredna dva s čak 6:1, 6:1.

Glatku pobjedu s dva puta po 6:4 ostvarila je Anastasia Pavljučenkova protiv Cagle Buyukakcay. Ruskinja je u oba seta bila bolja, u prvom je povela s dvostrukim breakom prije nego je Turkinja smanjila, a u drugom setu bio je dovoljan jedan break.

WTA St. Peterburg, prvo kolo:
Xinyu Wang (Kina, Q) - Viktorija Tomova (Bugarska) 6:1, 5:7, 7:5
Tereza Martincova (Češka) - Stefanie Voegele (Švicarska) 6:0, 4:6, 6:4
Katerina Siniakova (Češka) - Kirsten Flipkens (Belgija) 6:1, 6:2
Jaqueline Adina Cristian (Rumunjska, Q) - Vera Lapko (Bjelorusija) 6:7(3), 6:4, 2:1 predaja Lapko
Daria Kasatkina (Rusija, 8) - Clara Tauson (Danska, Q) 6:4, 7:6(0)
Kamilla Rahimova (Rusija, Q) - Daria Mišina (Rusija, WC) 6:1, 6:7(2), 6:1
Margarita Gasparjan (Rusija, WC) - Kristina Mladenović (Francuska, 7) 6:7(1), 6:1, 6:1
Anastasia Pavljučenkova (Rusija, 5) - Cagla Buyukakcay (Turska, Q) 6:4, 6:4