PSG visokom pobjedom preko Lillea do četvrtfinala Kupa

Branimir Korać • četvrtak, 18.03.2021.

PSG prvi je četvrtfinalist Francuskog kupa. Parižani su u susretu osmine finala svladali Lille s 3:0 i tako izborili nastup među osam...

Iako je Lille imao dovoljno prilika, PSG ga je visoko svladao s 3:0. U burnom susretu Parižani su jako dobro iskoristili svoje prilike i u konačnici su i glatko slavili.

Poveli su već u devetoj minuti pogotkom Maura Icardija koji se dobro snašao pred golom i odbijanac spremio u mrežu.

Lille je došao vrlo blizu pogotka nakon pola sata igre, Burak Yilmaz dobio je loptu, dobro je pucao izvana, ali greda je spasila Keylora Navasa.

Nedugo nakon toga problemi za domaćina, Icardi je zaradio ozljedu i nije mogao nastaviti igru. Tako je neplanirano rano morao u igru Kylian Mbappe. Tek što je ušao u igru zaradio je kazneni udarac i iz njega povisio na 2:0.

U drugom dijelu gosti su pokušavali doći do smanjenja zaostatka, a najbliže su bili u 78. minuti. Kurzawa je igrao rukom u 16 metara, Yazici je izveo kazneni udarac, ali vratar brani.

U samoj završnici Mbappe je prošao kroz obranu i onda rutinski zabio za konačnih 3:0.

Domagoj Bradarić odradio je cijelu utakmicu.