Benzema s dva gola i asistencijom 'riješio' Celtu, Real privremeno drugi

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

Novom sjajnom partijom Karima Benzeme, Real Madrid je u gostima svladao Celtu Vigo te je skočio na drugo mjesto ljestvice uz utakmicu više od Barcelone...

Nogometaši Real Madrida prvi su od vodećeg trolista odradili svoje obveze u 28. kolu La Lige te su gostujućom pobjedom kod Celte stavili pritisak na Barcelonu i Atletico. Junak 3:1 pobjede za kraljevski klub je bio Karim Benzema koji je s dva pogotka i asistencijom još jednom pokazao što sve zna i može.

Sjajni je Francuz prvo pogodio u 20. minuti iz šesnaesterca nakon što ga je dobrim dodavanjem pronašao Toni Kroos, a deset minuta kasnije je Benzema bio na pravom mjestu te je pokupio odbijanac i pospremio ga u mrežu za 2:0 Reala koji do tad nije pokazao pretjerano sjajnu igru i mnogo prilika.

Nadu Celti nudi Denis Suarez koji je sjajno izveo slobodni udarac te je ubačajem pogodio Santija Minu, a ovaj visokim skokom šalje loptu glavom u mrežu. No, Celta u drugom dijelu nije došla do 2:2, već je Benzema novim sjajnim potezom riješio utakmicu.

Bila je treća minuta nadoknade kad je Francuz sjajno ubacio, a na drugoj strani te lopte bio je Marco Asensio koji je siguran u završnici te postavlja 3:1. Luka Modrić je odigrao punu minutažu za Real te je dobio žuti karton u 80. minuti. Real ovom pobjedom ima utakmicu više u odnosu na Barcelonu koju je i preskočio na ljestvici, a došao je i na tri boda od Atletica. No, najveći rivali svoje utakmice igraju u nedjelju.

U prvoj utakmici dana je Athletic Bilbao nastavio svoju, u najmanju ruku promjenjivu formu. Bilbao je ovaj put na domaćem terenu odigrao tek 1:1 s Eibarom koji je u zoni ispadanja. Berchiche je doveo Baske u vodstvo u devetoj minuti, ali je izjednačio Kike u 17. i do kraja nije bilo pogodaka.