Loš dan za Ćaleta-Cara i kolege, Nice zabila tri gola Marseilleu

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

U subotu su u Ligue 1 na rasporedu bila samo dva ranija susreta, a poprilično uvjerljive pobjede su ostvarili Rennes u gostima kod Metza te Nice koja je kod kuće deklasirala Marseille te je nastavila dobru formu...

Rast forme kod Nice se lako da zamijetiti, a na putu do treće pobjede u posljednja četiri susreta stajao je Marseille. No, to nije ona momčad s početka sezone pa je Nice kod kuće slavila vrlo lako s 3:0 i zadala je Duji Ćaleta-Caru i kolegama iz obrane mnogo glavobolja.

I Marseille je bio u svom dobrom nizu od dvije pobjede koji je sad zaustavljen, a sve je krenulo u 34. minuti kad je Amine Gouiri ubacio, a Kephren Thuram Ulien glavom pogađa za 1:0. Mreže miruju do 74. minute kad Gouiri koristi grešku obrane i asistenciji dodaje i pogodak, a gol Marseillea u 86. minuti je VAR poništio zbog zaleđa.

Hrvatski stoper je dobio žuti karton u 78. minuti, a konačnih 3:0 postavlja Alexis Maurice nakon što je pospremio odbijanac od stative u mrežu u prvoj minuti nadoknade. Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret.

S dobrom formom nastavlja i Rennes koji je nakon niza poraza povezao dvije pobjede te se učvrstio u gornjem dijelu sredine tablice. Rennes je u gostima s 3:1 svladao, a ujedno i preskočio Metz u dvoboju susjeda na ljestvici. Jeremy Doku u 18. i Martin Terrier u 38. minuti su doveli Rennes u 2:0 vodstvo, a Doku je početkom drugog dijela i isključen nakon teškog prekršaja.

Mreže miruju do 88. minute kad je Sehrou Guirassy postavio i 3:0, a počasni pogodak zabija Papa Ndiaga Yade u 90. minuti susreta.