Spezia svladala Cagliari, Bologna bolja od Crotonea

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

Činjenicom da je odgođen susret između Intera i Sassuola su na rasporedu Serie A u subotu ostala dva susreta. U prvom je Bologna svladala fenjeraša Crotone, dok je u drugom u dvoboju donjeg doma Spezia napravila veliki korak naprijed prema ostanku...

Nogometaši Spezije prekinuli su ritam remi-poraz koji je trajao nekoliko tjedana i ujedno su prekinuli niz bez pobjede. Nakon poraza od Atalante, Spezia je kod kuće svladala Cagliari koji je ostao u zoni ispadanja s bodom manje od Torina. Nakon prvog poluvremena bez golova je goste načeo Roberto Piccoli u 49. minuti.

Piccoli je zabio glavom na ubačaj, a isto je ponovio i Giulio Maggiore u 80. minuti za 2:0, potvrdivši još jednom da je skok igra jako oružje novog prvoligaša. Cagliari smanjuje u 83. minuti preko Gastona Pereira, baš glavom nakon udarca iz kuta. Činilo se kako će Cagliari do boda nakon velikog pritiska u završnici, ali su gostima poništena dva gola u završnici.

U 88. je zbog zaleđa poništen gol Nahitana Nandeza, a u četvrtoj minuti nadoknade je zabio i Joao Pedro, pogodak je već proslavljen, ali je onda VAR poništio gol i donio Speziji sva tri boda. Martin Erlić je za pobjednike igrao do 82. minute susreta.

U ranijem je susretu Bologna velikim preokretom u gostima svladala Crotone te ga je ostavila na dnu ljestvice s 15 bodova. Fenjeraš je nakon 40 minuta imao 2:0 golovima Messiasa i Simyja, ali Soumaro, Schouten i Skov Olsen donose tri pogotka i preokret te pobjedu Bologni.